İHH’NIN KURBAN BEDELİ 1200 TL « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

İHH’NIN KURBAN BEDELİ 1200 TL

Bu haber 13 Temmuz 2021 - 16:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu sene ‘Kurbanla Hatırla’ sloganı ile çalışmalarına başlayan İHH İnsani Yardım Vakfı, 65 ülkede 5 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İHH Karacabey Temsilcisi Mustafa Sevinç, “29 yılın verdiği tecrübe ile hayırseverlerin kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için yola çıkıyoruz. İHH İnsani Yardım Vakfı, kurban hisselerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken, insanlar arasında kardeşlik köprüleri kurmak ve insanlara umut ışığı olmak için insanları sevgiyle kucaklıyor.

İHH, bağışçılarının vekalet yoluyla bağışladıkları kurbanları dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara ulaştırmasıyla birlikte, Müslümanlar arasındaki, kardeşlik, paylaşma ve dayanışma duygularını güçlendirmeyi hedefliyor.

İHH ekipleri, kendilerini bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürerek değil, hayat şartlarını kolaylaştıracak değişik projelerle destek olmaya devam edecek. Bazen sofralara bir lokma yiyecek, bazen bir damla su ulaştırmak için var gücüyle çalışacak.

Vakfın kurban organizasyonunda öncelik, mülteci kamplarına, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk bölgelerine, yaşlılara, kimsesizlere, dullara, yetimhanelere ve okullara verilecek. Bu kapsamda Suriye, Irak, Filistin, Somali, Yemen, Bangladeş, Arakan ve Doğu Türkistan ön planda tutulacak.

Geçen yıl kurban çalışmalarında Türkiye ve 52 ülkede 82 bin 411 hisse kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Yine 184 bin 552 yetim çocuğa bayramlık kıyafet hediye ettik. Böylece 4 milyonun üzerinde kişiye selam ve bağışlarınızı ulaştırdık.

İHH İnsani Yardım Vakfı, bu kıl kurban bedelini, yurtiçi ve yurtdışında tek fiyat 1200 TL olarak belirledi. Vekalet yoluyla kurbanlarınızı İHH’ya bağışlayarak, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasında dilediğinizde kestirip ihtiyaç sahiplerine dağıtabilirsiniz.

İHH ayrıca, Türkiye dahil 30 ülkede toplamda 100 binden fazla çocuğa bayramlık kıyafet yardımında bulunacak. Hayırseverler 150 TL karşılığında bir yetime bayramlık hediye edebilecekler. Kurban hakkında bilgi almak için Karacabey Temsilciliğimizi ziyaret edebilir yada derneğimizin 0553 723 98 40 numaralı kurumsal hattından bilgi alabilirsiniz” dedi.