TELAFİDE ONLAR DA VAR! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

TELAFİDE ONLAR DA VAR!

Bu haber 08 Temmuz 2021 - 13:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı’nın sona ermesiyle birlikte 5 Temmuz 2021 tarihi itibariyle Karacabey’deki tüm okullarda öğrenci, veli ve öğretmenlere yönelik telafi eğitimi süreci başladı. 5 Temmuz – 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında devam edecek olan telafi programı hakkında bilgiler veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, şunları kaydetti:

“Bu dönemki eksikleri daha çok akademik eksiklik olmaktan ziyade sosyal, duygusal, kültürel, sportif faaliyetler açısından ele alıyoruz. Ücretsiz olarak bütün bunlar uygulanacak ve mecazi anlamda belki bir yaz okulu tadında yapılacak. Telafi eğitimleri kapsamında çocuklarımızın ihtiyacı olan hemen her konuda ücretsiz eğitimler mevcuttur. Velileri bu eğitimlerden yararlanmaya davet ediyoruz.

Telafide Ben de Varım sürecinde ilçemiz genelinde Anaokulu kademesinde 19 faaliyet, İlkokul kademesinde 359 faaliyet, Ortaokul kademesinde 371 faaliyet, Lise kademesinde 432 faaliyet olmak üzere toplam 1181 faaliyet planlanarak telafi eğitimleri başlamıştır. İlçemizdeki Telafide Ben de Varım faaliyetlerinde görev alan ve bu faaliyetlere katılım gösteren tüm öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik ederim”