KURBANLIK FİYATLARI BELİRLENDİ! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

KURBANLIK FİYATLARI BELİRLENDİ!

Bu haber 05 Temmuz 2021 - 15:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nuri Karaca ile Karacabey Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Birol Demir, ilçedeki kurbanlık fiyatlarını kamuoyuyla paylaştı.

Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği ve Karacabey Keçi ve Koyun Yetiştiricileri Birliği yönetimleri tarafından yapılan maliyet ve karlılık değerlendirmeleri sonucunda, 2021 yılı kurbanlık küçük ve büyükbaş fiyatlarının tespit edildiği bildirildi.

Birliklerin Yönetim Kurulu Başkanları Nuri Karaca ve Birol Demir yaptıkları açıklamada; “Küçükbaş Kurbanlık fiyatı canlı baskül 35-37 TL/Kg, büyükbaş kurbanlık fiyatı ise karkas (kesim ve parçalama dahil) 60-65 TL/Kg olarak belirlenmiştir. Kesim ve parçalama fiyatlara dahildir. Bu fiyatlar Karacabey’de geçerlidir. Başta yem fiyatları olmak üzere tüm girdilerde fahiş fiyat artışları yaşanmasına rağmen, vatandaşlarımızın mübarek kurban ibadetini yapabilmesi için yetiştiricilerimiz büyük bir özveri göstererek karlarını çok düşük bir seviyede tutmuşlardır. Vatandaşlarımızın kazasız, belasız, sağlıklı bir Kurban Bayramı geçirmelerini temenni ediyoruz” ifadelerine yer verildi.