KARACABEY TURİZMİNİ KALKINDIRACAK YENİ HAMLE « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

KARACABEY TURİZMİNİ KALKINDIRACAK YENİ HAMLE

Karacabey Belediyesi tarafından sahil bölgesinde gerçekleştirilen turizm ataklarına bir yenisi daha eklendi. Karacabey Longoz Park Mesire Alanı ve Sosyal Tesisi yoğun katılımla hizmete açıldı.

Bu haber 01 Temmuz 2021 - 13:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Modern belediyecilik anlayışıyla sürdürülebilir gelişimi esas alan Karacabey Belediyesi, kentin dört bir yanındaki muhteşem güzellikleri ortaya çıkarmaya devam ediyor.

Turizm ataklarına bir yenisini daha ekleyen Karacabey Belediyesi, 86 dönümlük alanda oluşturulan Longoz Park Mesire Alanı ve içerisinde yer alan sosyal tesisin açılışını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

Karacabey Longozu yolu üzerinde Boğazköy Mahallesi çıkışında yer alan tesisin açılışına, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Süleyman Çelik, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Sinan Kahraman, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan’ın yanı sıra meclis üyeleri, AK Parti il ve ilçe yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 3T formülüyle özetlenen tarım, turizm ve teknoloji öncelikli gelişim faaliyetleri çerçevesinde çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Özkan, hiçbir alanda boşluk bırakmadan, ihtiyaçlar neyi gerektiriyorsa o program dahilinde projeler ürettiklerini ifade ederek, “2014 yılında turizm deyince bunun altını nasıl dolduracağımızı sormuşlardı. Biz ekolojik turizme, kırsal ve doğa turizmine vurgu yapmıştık. Eskikaraağaç Leylek Köyümüz, Karacabey Haramız, Ovakorusu Yaban Hayatı Merkezimiz, Karacabey Longozumuz, Ihlamur ve Defne Ormanlarımız, Yeniköy sahilimiz gibi doğal güzelliklerimizi önce Karacabeylilere sonra Türkiye’ye tanıttık ve artık ilçemiz bu güzellikleri ile uluslararası arenada yer alıyor” dedi.

VATANDAŞLARIMIZ BU DOĞAL GÜZELLİKLERDEN DOYASIYA İSTİFADE EDEBİLECEKLER

Altyapı ile ilgili eksikleri bir bir çözüme kavuşturduklarını ifade eden Başkan Ali Özkan, güzel bir sahil projesine imza attıklarını kaydetti. Özkan, Orman Kampı’nın daha önce mezbelelik bir halde olduğunu dile getirerek, “Orayı da modern bir görünüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Butik otellerimizle de günü birlik konaklamaları ve bu gibi sorunları kökten çözeceğiz. Çalışmalarımız bölgeye daha fazla turistin gelmesine vesile olacak ve bölgenin ekonomisine katkı sağlayacak” diye konuştu.

Pandemi sürecinde insanların kendilerini doğaya bıraktıklarını belirten Ali Özkan, oluşturdukları Longoz Park Mesire Alanı ve Sosyal Tesisi’ne özellikle bu dönemde yoğun ilgi olacağını söyledi. Özkan, tesiste yemek, içecek, tuvalet ve çocukların oyun alanı olacağını ifade ederek, “Vatandaşlarımız gelip burada kahvaltılarını yapabilecekler, yemek yiyebilecekler ve bu doğal güzelliklerden doyasıya istifade edebilecekler. Çalışmaların sürdürülebilir olabilmesi için de bu yörede yaşayan insanların desteğini aldık. Vatandaşlarımızın tesisimizde güzel vakit geçirmesini temenni ediyorum” dedi.

Boğazköy Mahalle Muhtarı Kemal Kaya da, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’a mahallelerine böylesine güzel bir proje kazandırdıkları için teşekkürlerini iletti.

Açılışın ardından katılımcılar Longoz Park Mesire Alanı ve Sosyal Tesisi’ni dolaştılar. Davetlilerden tam not alan tesisin bölge turizmine önemli katkı sağlaması bekleniyor.