KARACABEY’DE EĞİTİMDE KALİTE ARTIYOR « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

KARACABEY’DE EĞİTİMDE KALİTE ARTIYOR

Bu haber 27 Haziran 2021 - 16:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen “Üretimde Yeni Nesil Teknolojiler” adlı proje kapsamında Endüstri 4.0 uygulama seti ve robot içeren atölye laboratuvarların kurulması sağlanırken, Elektrik-Elektronik ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı öğretmenleri ve öğrencilerine, otomotiv ve makine sanayindeki yönetici, mühendis ve teknisyenlere Endüstri 4.0 hakkında toplamda 85 bilgilendirme semineri ve eğitimleri verildi.

Proje kapsamında, Üretimde Yeni Nesil Teknolojiler isimli proje ile yeni nesil teknolojileri eğitimde kullanarak imalat sanayindeki personellerin niteliklerinin artırılması, eğitimcilerin kapasitesinin güçlendirilmesi, kurumun işbirliği kapasitesinin artırılması; imalat sanayinde meydana gelen değişiklikler ve sektörel talepler göz önüne alınarak mesleki eğitim altyapısının (sınıf, laboratuvar, atölye, makine-teçhizat ve eğitim materyalleri) ve mesleki eğitim modellerinin geliştirilmesinin amaçlandığı belirtildi.

664.240,00 TL’lik bütçe ile desteklenen BEBKA projesi sözleşmesi için düzenlenen imza törenine, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü, SÜTAŞ Süt Ürünleri A.Ş. ve KAPLAM Plastik ve Ticaret A.Ş. temsilcileri katıldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü, “Proje kapsamında iki iştirakçi önemli firmamız ile birlikte bu projeyle teknolojik anlamda donanımlı gençlerimizin ve sektörün ihtiyacı olan ara elemanın yetişeceği önemli bir süreç olacaktır. Emeği geçen başta SÜTAŞ Süt Ürünleri A.Ş. ve KAPLAM Plastik ve Ticaret A.Ş. firma yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin de, “Teknoloji kenti olmaya aday İlçemizi Endüstri 4.0’a hazırlama adına atılan bu büyük adımda okulumuza desteği olan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.