‘TELAFİDE BEN DE VARIM’ DEDİLER « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

‘TELAFİDE BEN DE VARIM’ DEDİLER

Bu haber 17 Haziran 2021 - 12:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin başkanlığında, tüm okul müdürlerinin katılımıyla İstiklal Ortaokulu toplantı salonunda “Telafide Ben de Varım” programı hakkında bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantı hakkında açıklamada bulunan Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, şunları söyledi; “Millî Eğitim Bakanlığı; 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda eğitimde fırsat adaletini sağlamak, okullar arasındaki başarı farklılıklarını azaltmak, öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik programlar ile desteklemek amacı ile ‘Telafide Ben de Varım’ Programı düzenlemiştir.

Bu programda Milli Eğitim Bakanlığı; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığına bağlı kurumlarla işbirliği yapmaktadır.

Öğrenciler başta olmak üzere, veliler ve öğretmenler için 5 Temmuz – 30 Ağustos tarihleri arasında okullarımızda çeşitli eğitim ve etkinlikler düzenleyecektir. Öğrencilerimiz Türkiye’nin istediği bir okulundaki istediği eğitim veya etkinliklere katılabileceklerdir. Bu sayede öğrenci sadece kayıtlı olduğu okulda değil, başka okuldaki etkinliklere de katılabilecektir. Hatta tatile çıkan öğrenciler bile gittikleri yerdeki bir okuldaki etkinliklere katılabileceklerdir.

Bunun için veli, 21 Haziran – 2 Temmuz tarihleri arasında öğrencisi ile birlikte, etkinliğe katılacağı okula gidip başvuru yapması gerekmektedir. 21 Haziran’dan itibaren İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okullar, web sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında yapılacak faaliyetleri açıklayacaklardır. Böylelikle veli öğrencisi için, herhangi bir etkinliği herhangi bir okuldan seçerken, zamanlamayı da dikkate alarak, başka bir faaliyet için farklı bir okula başvurabilecektir.

Öğrenciler bundan sonra o faaliyetin yapılıp yapılmayacağını ve kendisinin o faaliyette olup olmadığını öğrenip 5 Temmuz’dan itibaren faaliyetlere katılabilecektir. Bu program bir Destekleme ve Yetiştirme Kursu gibi olmayıp, daha çok öğrencilerin sosyalleşme, güzel vakit geçirme ve eğlenirken öğrenmesini sağlayacak faaliyetlerden oluşmaktadır.

Faaliyetler kontenjanlarla sınırlı olup, bir faaliyetin açılabilmesi için en az 12 katılımcının olması gerekmektedir. Kontenjan üst sınırı, faaliyetin özelliğine bağlı olarak, okullar tarafından belirlenecektir. Öğrenciler, henüz başlamamış bir faaliyete, başlama tarihinden önce olmak ve kontenjanın dolmamış olması kaydıyla daha sonra da başvuru yapabilmektedir.

Başvurular 21 Haziran ile 2 Temmuz arasında yapılacak olup, etkinlikler ise 5 Temmuz ile 31 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Şimdiden öğrencilerimize hoşça vakit geçirecekleri sağlıklı ve neşeli bir telafi dönemi diliyorum”