İKİ OKULDAN TÜBİTAK BİLİM FUARI « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

İKİ OKULDAN TÜBİTAK BİLİM FUARI

Bu haber 07 Haziran 2021 - 14:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de Dayı Karacabey Anadolu Lisesi ve Sultaniye Ortaokulu öğrencileri tarafından 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi.

İki okulun öğrencileri tarafından düzenlenen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarlarının açılışları, Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımıyla gerçekleşti.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı kapsamında Dayı Karacabey Anadolu Lisesinde 21, Sultaniye Ortaokulunda ise 15 proje öğrenciler tarafından hazırlanıp sergilenmiştir.

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları; temel ve ortaöğretimde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak MEB’e bağlı devlet okullarında TÜBİTAK tarafından uygun görülen alt projelerin sergilendiği etkinliklerdir.

Okullarda düzenlenen bu fuarlar ile 5 ve 12. sınıf öğrencilerinin; öğretim programları ve kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapacakları, bu araştırmaların sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrencilerin ve izleyicilerin eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortamın oluşturulması amaçlanmaktadır.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı başvurusunda bulunan ve bu başvurular sonucunda sergileme hakkı kazanmış olan Dayı Karacabey Anadolu Lisemiz ve Sultaniye Ortaokulumuzun başta proje danışmanları olmak üzere, okul yönetimlerini, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılar dilerim” dedi.