Tam kapanma için daha ne bekliyorsunuz! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Tam kapanma için daha ne bekliyorsunuz!

Bu haber 18 Nisan 2021 - 22:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, “Ülke genelinde 60 binin üzerindeki vaka sayıları, Bursa’da da günlük 2 bin 500’ü aştı ve hastaneler alarm vermeye başladı. Üç büyük devlet hastanemizin acilleri, yatış için yer boşalmasını bekleyen hastalar ile dolu. Tam kapanma artık şart oldu” dedi.

KLİNİKLER DOLDU TAŞTI

Korona virüs günlük vaka sayılarının önlenemez boyutlara yükseldiğine işaret eden İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, “Her bir hastanemizde her gün yeni pandemi klinikleri açıldığı halde, hastalara yer bulmakta ciddi sıkıntılar yaşandığına yönelik tespit ve duyumlarımız her gün artarak devam ediyor. Son olarak Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet veren, Osmangazi Metro İstasyonu yanındaki eski Bahar Hastanesi binasının da poliklinik ve normal hasta yatışlarına kapatılıp, tamamen pandemi hastanesi statüsüne çevrildiğini öğrendik. Ama bu bile artan vakalara karşı sadece günlük çözüm üretmiş durumdadır” şeklinde konuştu.

YATAK BULMAK İMKANSIZ

Devlet hastanelerinin yanında, özel hastanelerin durumlarının da farklı olmadığını ifade eden Türkoğlu, “Maalesef bunların hiç birinde yer yok ve onlar da şartlar müsaade ettiği çerçevede yeni pandemi klinikleri açarak hasta kabulüne devam ediyorlar. Ama bu durumda bile yatak bulabilmek, neredeyse deveye hendek atlatmakla eşdeğer” dedi.

KISMİ KAPANMA ÇÖZÜM DEĞİL

Tam kapanma kararı olmadan sorunun kökten çözülemeyeceğini vurgulayan Türkoğlu şunları söyledi:

“Bu vahim tablo karşımızda iken, kağıt üzerinde alınan kısmi kapanmanın sadece esnafı mağdur eden bir durum olduğunu görüyoruz. Bu işin sonunun bu şekilde alınamayacağını aslında karar alıcılar da, biz de, vatandaş da çok iyi biliyor.

Korona virüs belasından kurtulmamızın tek çözümü olan aşılama sürecini hızlandıracak ve aşı tedariğinin önünü açacak girişimlerin sağlanmasının yanında, esnaf ile çalışanların mağduriyetini giderecek, vatandaşın yaşam hakkını sağlayacak tedbirler ile tam kapanma için daha ne bekliyoruz.

Türkiye genelinde günlük 60 binin, Bursa’da da 2 bin 500’ün üzerindeki vaka sayılarına daha fazla dayanamaz ve çok daha acı tablolar ile karşı karşıya kalabiliriz. Bu acı gerçekler ile yüzleşmeden önce karar alıcıları, acil olarak tam kapanma kararını almaya ve insan hayatına sahip çıkmaya davet ediyoruz”