Yeni başkan muhtarlarla buluştu « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Yeni başkan muhtarlarla buluştu

Bu haber 24 Mart 2021 - 12:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

9 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilen Karacabey Muhtarlar Derneği kongresinde başkanlığa seçilen Dağkadı Mahalle Muhtarı Hasan Şenel, ilk etkinliğine tüm muhtarlara kahvaltı vererek start verdi.

Birlik beraberlik mesajlarının verildiği programda konuşan Başkan Hasan Şenel, Muhtarlar Derneği’nin Karacabey’in en büyük sivil toplum örgütü olduğunu vurguladı.

Atatürk Kültür Parkı’nda bulunan Coşkun Izgara Parkada’da düzenlenen kahvaltı etkinliğinde, 81 mahalle muhtarı hazır bulunurken, kalan 4 muhtarın ise mazeretleri sebebiyle katılamadığı öğrenildi.

Kahvaltı öncesi konuşan ve muhtarlar arasındaki birlik, beraberlik ve dayanışmaya dikkat çeken Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Şenel, “Mahallesinden seçimle muhtarlık görevi üstlenmiş olan, zor şartlarda ve kısıtlı imkanlarla hizmetlerini sürdürmeye çalışan, kurumlar arasında köprü görevi üstlenen çok değerli muhtarlarımız, bundan böyle geleneksel olarak sürdüreceğimiz kahvaltılı etkinliklerimizin ilkine katılarak bizleri onurlandırdınız. Hepinize teşekkür ediyor ve hoş geldiniz diyorum. Sizlere saygı ve selamlarımı sunuyorum.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de devam eden pandemi sürecinde ekonomik anlamda ciddi şekilde sorunlar yaşamaktayız. Ekonomik krizin her geçen gün zorlaştığı şu günlerde, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Karacabey Belediyesi’nden hizmet alma konusunda sıkıntılar yaşadığınızı biliyorum. Bizler elimizden geldiği kadar, Muhtarlar Derneği başkanı ve yönetim kurulumuz olarak, seçilmiş siyasi parti başkanlarımızla, belediyemizden hiçbir art niyet gözetmeksizin, iyi niyet çerçevesinde hizmeti ne kadar fazla alabiliriz kavgası yaparken, herhangi bir ayrımcılık düşünmeden, eşit bir şekilde mücadelemizi sürdüreceğiz.

Sevgili Muhtar arkadaşlarım; hepimiz biliyoruz ki 85 mahalle ile biz Karacabey’in temsilcisi olan en büyük sivil toplum örgütüyüz. Şu an 85 Mahalle Muhtarımızdan 76 üyemiz bulunmaktadır. Geri kalan 9 muhtarımızı da Derneğimize üye olmaya davet ediyoruz.

Güçlü derneğimizin faaliyetlerini daha iyi imkanlarda sürdürebileceği daha geniş bir mekana ihtiyacımız var. Bunu gerçekleştirmek için yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Belediye Başkanımız Sayın Ali Özkan’ı ziyaret ederek ihtiyacımızı karşılayacak bir yer tahsisi talebinde bulunacağız. Bu mekanda kütüphane ve lokal hizmetini de gerçekleştirmek istiyoruz. Zira belediye başkanımızın bu fedakarlığı muhtarlarımıza yapacağından kuşku duymuyoruz. Elimizde bulunan bütün gayrimenkullerin kullanım hakkını elde eden belediyemiz, bundan dolayı bizleri mağdur etmeyecektir. Değerli muhtar arkadaşlarım, sözlerimi sonlandırmadan önce hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Şenel, konuşmasının ardından günün anısına 16 yıl aralıksız Muhtarlar Derneği Başkanlığı yapan Kemalettin Vural’a hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Başkan Şenel, “Sayın Muhtarımıza bundan sonraki yaşamında sağlık dolu uzun yıllar temenni ediyorum. Ayrıca Yolağzı Mahallesi’ne yapacağı muhtarlık hizmetlerinde de başarılar diliyorum” dedi.

Geçen 16 yılda Muhtarlar Derneği’ne elinden gelen en iyi hizmeti vermeye çalıştığını vurgulayan Kemalettin Vural ise, bundan sonraki dönemde yeni başkan ve yönetimine de bilgi, birikim ve tecrübesiyle destek vermeye hazır olduğunu kaydetti.