Karacabey’de ‘Çanakkale Zaferi’ kutlandı! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Karacabey’de ‘Çanakkale Zaferi’ kutlandı!

Bu haber 18 Mart 2021 - 20:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi dolayısıyla anma programı düzenlendi. Cumhuriyet Alanında gerçekleşen törene; Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Belediye Başkanı Ali Özkan, Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Günay, Jandarma Komutanı Teğmen Enes Çiçek, Emniyet Müdürü Sakıp Yalta, İlçe Müftüsü Abdullah Karaca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, siyasi parti temsilcileri ile STK temsilcileri ve vatandaşlar katılım gösterdi.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı ile başlayan törende, günün anlam ve önemine binaen konuşmalar yapıldı. Ardından 18 Mart Haftası dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri, Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu tarafından takdim edildi.

Karacabey Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim ilçe Müdürlüğü’nce, 2021 yılının “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” olarak ilan edilmesi nedeniyle düzenlenen Yunus Emre ve Türkçe Yılı Online Satranç Turnuvası’nda ise dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Belediye Başkanı Ali Özkan’ın elinden aldı.

Yine, Karacabey Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, aynı zamanda bu yılın,‘İstiklal Marşı Yılı’ olarak kabul edilmesine atfen liseli öğrenciler arasında, “İstiklal Marşı Yılı Kort Tenisi Turnuvası” yapıldı. Bu yarışmada dereceye giren öğrencilere de ödülleri, Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Günay tarafından takdim edildi.

ŞEHİT KABİRLERİNE ZİYARET

Cumhuriyet Alanında sona eren törenin ardından protokol üyeleri, ilçedeki 1 ve 2 No’lu mezarlıkta yatmakta olan şehitleri, kabirleri başında ziyaret etti. Gerçekleşen anma töreninde, İlçe Müftüsü Abdullah Karaca’nın duası eşliğinde protokol, tüm şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Daha sonra, ilçe şehitlik anıtında yapılan toplu duanın ardından şehitlik anıtına karanfil bırakılmasıyla program son buldu.