Belediyeden ücretsiz otopark hamlesi « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Belediyeden ücretsiz otopark hamlesi

Bu haber 17 Mart 2021 - 15:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediyesi tarafından, şehir merkezindeki trafik yoğunluğunu azaltmak için ilçe genelinde başlatılan ücretsiz otopark çalışmalarına bir yenisi daha eklendi.

Karacaahmet Mahallesi’nde, yeni Vergi Dairesi arkasındaki 1.250 m2’lik alan ücretsiz açık otoparka dönüştürüldükten sonra, önceki gün Belediye Başkanı Ali Özkan tarafından basın açıklaması ile duyurusu yapıldı.

GELECEK NESİLLERİ DÜŞÜNEREK HAREKET EDİYORUZ

Başkan Özkan açılışta yaptığı açıklamada, “Karacaahmet – Sırabademler mahallelerinin kesiştiği noktada, atık parsel kamulaştırması sonrası yapılan ücretsiz açık otoparkımız hayırlı olsun. Burası, ortalama 60 aracın otopark olarak faydalanmasını sağlayacak. Karacabey Belediyesi olarak, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve hükümetimizin de destekleri ile hummalı bir altyapı faaliyeti içerisindeyiz. Biliyorsunuz, ilçemizde elektrik hatları yer altına alınıyor. İçme suyu hatları yenileniyor. Nisan ayında, kanalizasyon ve yağmur suyu çalışmalarımız da başlayacak. Tabiri caizse, Karacabey’in altını üstüne getiriyoruz.

Bu çalışmalar, gelecek 60 yılı kurtaracak faaliyetler. Vatandaşlarımızdan toz, toprak ve deforme olan yollara karşı, bizleri bir süre mazur görmelerini talep ediyoruz. Zahmetsiz rahmet olmuyor. Bunları gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri düşünerek yapıyoruz. Şimdiye kadar yapılmamış 100 yıllık hizmetleri, AK Parti belediyeciliği vasıtasıyla gerçekleştiriyoruz. Trafik yoğunluğunun çok fazla olduğu ilçelerden bir tanesiyiz. Bitişik nizam olan yapılaşma da buna eklenince, ister istemez otopark sıkıntısı yaşanıyor. Geçtiğimiz aylarda 300 araçlık modern bir katlı otoparkı hizmete almıştık” dedi.

İKİNCİ TARIM PARKI GELİYOR

“Çiftçilikle uğraşan vatandaşlarımız için 10 bin m2’lik tarım parkı gerçekleştirdik. Bu, çok ilgi ve alaka uyandıran bir hizmet oldu” diyen Başkan Ali Özkan, “Tarımla uğraşan vatandaşlarımızdan gelen talepler var. Hem evlerinin önündeki bu tarım aletleri ve araçların şehir içinde yaşanabilecek kaosu önlemesi açısından hem de güvenli bir şekilde bu ekipmanların traktörlerini, römorklarını park etmesi açısından bize talepte bulundular. Hastanenin soğan pazarının arka tarafında, yaklaşık 50 bin m2’lik bir alanda ikinci tarım parkının çalışmalarına başladık. Oraya bir de çiftçilerimizin römorklarındaki ürünlerini tırlara, kamyonlara daha rahat yüklesinler diye rampa da yapıyoruz.

Bunun yanında da çeşitli mahallelerde bulduğumuz uygun arsaları, bazı imar düzenlemeleri ile artık parselleri de bu işin içine katarak, ücretsiz açık otoparklara dönüştürüyoruz. İşte buradaki hizmet de bu çalışmalarımızın bir ürünü. 1.250 m2’lik 60 araçlık açık ve ücretsiz otopark. Vergi Dairesi ve Tapu Müdürlüğünün olduğu gibi geçmişte Ziraat Odası’nın da şehrin merkezinden farklı bir bölgeye taşınması işlemini gerçekleştirerek, merkezdeki trafik yoğunluğunun bir nebze daha azalmasına katkı sağlamıştık” diye konuştu.

YENİ OTOPARKLAR İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Öte yandan Karacabey Belediyesi’nin, ilçedeki otopark sıkıntısını en aza indirmek için Nasrettin, Hüdavendigar, Mecidiye, Drama ve Karacaahmet mahallelerinde belirlenen alanlarda, toplamda ortalama 5 bin metrekarelik alanı ücretsiz açık otopark olarak kullanıma açmak için çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi.