Karacabey, sosyal yardımlarda da örnek! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Karacabey, sosyal yardımlarda da örnek!

Bu haber 12 Mart 2021 - 13:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediyesi’nin ‘sosyal belediyecilik’ konusunda örnek çalışmaları, vatandaşların da destekleriyle adeta çığ gibi büyüyor. Karacabey’e bağlı Harmanlı Mahallesi’nde yalnız yaşayan ve mahalle halkının sağladığı yardım ve imkanlarla yaşamını sürdüren, aynı zamanda zihinsel engeli de bulunan Alican Koçdemir için Karacabey Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü harekete geçti.

Ekipler, hayırseverlerin desteğiyle temin edilen konteynırı mahalle içerisinde uygun bir arsaya konumlandırdıktan sonra, içerisini de kendisi için pratik ve yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn etti.

BAŞKAN ÖZKAN MİSAFİRİ OLDU

Çalışmaların ardından Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da önceki gün, Alican Koçdemir’i yeni evinde ziyaret etti. Muhtar Erdem Çolak ile birlikte çalışmaları inceleyen Özkan, yapılan destekle ilgilide açıklamada bulundu.

Evin artık kullanılabilir hale getirildiğini, yazın ve kışın yaşayan kişiye avantaj oluşturacak şekilde hazırlandığını belirten Özkan, “Bizler, bu tarz durumlara hem belediye olarak destek oluyor hem de vatandaşımızın yardımlarına bir nevi köprü rolü üstleniyoruz. Bu kapsamda, eskiyen ve kullanılamaz hale gelen konteynırı kaldırıp, yerine güzel bir beton attıktan sonra, üzerine sıcak ve soğuğa daha dayanaklı bir konteynır yerleştirdik. Bu konteynırda, hayırsever bir işadamının da desteği oldu. Evin alt ve üst yapısı ile içerisindeki temel ihtiyaçlarını belediye olarak biz karşıladık. Vatandaşlarımızın kıyafet, eşya gibi desteklerini de kendisine ilettik. Kendisine huzurlu ve sağlıklı bir yaşam diliyorum” dedi.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE SICAK YEMEK

Ayrıca Başkan Özkan, geçtiğimiz günlerde kırsal mahallelere aşevinden çıkan sıcak yemekleri götürmek için satın alınan arabayı da duyurmuştu. Özkan, bu yeni araç takviyesiyle birlikte kırsal mahallelerde yalnız yaşayan ihtiyaç sahiplerine günlük sıcak yemek götürdüklerinin de altını çizdi.

EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER

Muhtar Erdem Çolak da yaptığı açıklamada, “Desteklerinden dolayı başta Belediye Başkanımız Ali Özkan’a, hayırsever iş adamı Ahmet Aydın’a, eşya ve giysi yardımında bulunan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Alican, bugüne kadar mahalle halkının da yardımlarıyla yaşamını sürdürüyordu. Ama artık hem yaşadığı şartlar hem de imkânlar yetersiz kalınca, belediyemizden talep ettiğimiz destek sonuçsuz kalmadı ve kısa sürede hayata geçirildi. Emeği geçen herkese teşekkürler” dedi.