Bu da mı gol değil Alinur Başkan! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Bu da mı gol değil Alinur Başkan!

Türkoğlu, “Saltanata son!” şovuyla 100’e yakın kiralık aracı iptal eden Büyükşehir’in, şimdi 157 araç kiralayacak olmasına tepki gösterdi.

Bu haber 12 Mart 2021 - 11:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı bu kez ‘araç kiralama’ kararıyla topa tuttu. 29 Mart’taki encümen toplantısıyla, 157 aracın kiralanacak olmasını eleştiren Türkoğlu, “Sayın Aktaş, 2017’de iş başına geldiğinde, araç saltanatına son vereceğini belirterek 100’e yakın aracın kiralama protokolünü adeta şov yaparak iptal etmişti. Peki bu ne perhiz şimdi?” diyerek tepki gösterdi.

BURSA’YLA DOKUSU TUTMADI

Aktaş’ın “Yapmayacağım” dediği her şeyin tersini yaptığını söyleyen Selçuk Türkoğlu, “Sayın Aktaş, her biri birbiriyle çelişen yanlış icraatlarıyla sadece kendi kalesine gol atsa bizce bir mahzuru yok ama olan Bursa’ya oluyor, bu tür tutarsızlıkların sancısını koskoca bir kent çekiyor. Ancak herkes müsterih olsun, yapılacak ilk seçimde, Bursalılar, bu şehirle dokusu bir türlü tutmayan Aktaş’ı mutlaka gönderecek” dedi. Türkoğlu şöyle konuştu:

NU NE YAMAN ÇELİŞKİ?

“Basına da yansıyan haberlerden anlaşılacağı gibi Bursa Büyükşehir Belediyesi, 29 Mart 2020 tarihinde yapılacak encümen toplantısında gerçekleştirilecek ihale ile 108’i sürücülü olmak üzere 157 araç kiralayacak. Bu durum bizleri doğal olarak yaklaşık 4 yıl öncesine 2017 yılına götürdü. O tarihte Sayın Aktaş, belediyede makam aracı saltanatı olduğuna vurgu yapmış, onlarla birlikte yaklaşık 100 aracın kiralama sözleşmesini iptal etmişti. Üstelik araçların başında poz vererek de bu olayı şova dönüştürmüştü. Aktaş, o dönemde yaptığı açıklamada, ‘10 ayda tam 12 milyon TL tasarruf yaptık’ diyerek de övünmüştü. Bu durumda muhalefet olarak biz vatandaş adına sormaz mıyız?

BEDELİ BURSA ÖDÜYOR!

Bu ne perhiz Sayın Başkan? ‘O kararım yanlıştı’ diyorsan, bu kararın ne kadar doğru? Bu ne yaman çelişki diye soranlara ne cevap vereceksin? Yoksa Koza Han’da, zemin taşı döşeme çalışmalarında olduğu gibi bu kez de araç denemeleri yapacağını mı iddia edeceksin? Şimdi çıkıp ‘bu da mı gol değil Sayın Başkan’ desek, biliyoruz ki bir kez daha vücut kimyan bozulacak.

Ha şunu da belirtelim. Golü kendi kalene atmış olmanın bizce hiç bir mahzuru yok, istediğin kadar atabilirsin. Bizim itirazımız yanlış kararlarının ceremesini bütün Bursa’nın çekiyor oluşunadır. Ancak buradan bir kez daha sesleniyoruz. Herkes müsterih olsun. Bursalılar, dokusu bu şehirle bir türlü tutmayan, vizyonsuzluğu ve kifayetsizliği de her icraatıyla ortaya çıkan Sayın Aktaş’ı, yapılacak ilk seçimde, Allah’ın izniyle mutlaka gönderecekler. Bundan kimsenin şüphesi olmasın”