KTSO’dan valiye MEM bilgilendirmesi « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

KTSO’dan valiye MEM bilgilendirmesi

Bu haber 05 Mart 2021 - 11:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü, Meclis Başkanı Fikri Sezer ve Genel Sekreter Özcan Kozluca’dan oluşan KTSO Heyeti, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Karacabey Belediyesi ve KTSO arasında imzalanan protokol üzerine yapımı tamamlanıp Milli Eğitim’e devri gerçekleştirilen KTSO Mesleki Eğitim Merkezi’nin (MEM) işleyişi ve fonksiyonları ile ilgili bilgilendirmelerde bulunmak üzere Bursa Valisi Yakup Canbolat’ı ziyaret etti.

Ziyarette Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi ile ilgili detaylı bir sunum yapan KTSO Heyeti, Mesleki Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecek eğitim, seminer, mesleki yeterlilik sınavları ve KTSO Mesleki Eğitim Merkezi bünyesinde yer alacak Bursa’nın dördüncü e-sınav merkezi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü, “T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nca görevlendirilen denetmenlerin söylemi ile ‘Bölgenin Örnek Eğitim Kurumu’nu ilçemize kazandırmanın gururunu tüm üyelerimiz ile birlikte yaşıyoruz. İlçe sanayicimiz ve esnafımızın nitelikli ara eleman sorununu burada verilecek eğitimle aşacağımıza inanıyoruz. Ayrıca mesleki eğitim merkezimiz bünyesinde yer alacak Bursa’nın dördüncü e-sınav merkezi ile ehliyet, açık lise, yeterlilik sınavlarının elektronik ortamda gerçekleştirilen bölümleri için ilçemizden Bursa merkeze gitmek durumunda kalan vatandaşlarımız da artık bu sınavlara Mesleki Eğitim Merkezimiz bünyesinde girecekler” ifadelerini kullandı.

Bursa Valisi Yakup Canbolat ise ziyaretle ilgili değerlendirmesinde, “Karacabey sanayicisi ve esnafına hizmet edecek Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi ile ilgili detaylı bilgiyi heyetimizden aldık. En son teknolojik imkânlarla donatılan bu eseri ilçemize ve ilimize kazandıran KTSO Üyelerine, Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü nezdinde teşekkür ediyorum” dedi.

Bursa Valisi Yakup Canbolat ile gerçekleştirilen görüşme sonrası heyet, geçtiğimiz aylarda Bursa Vali Yardımcısı olarak göreve başlayan eski Karacabey Kaymakamı Yusuf Gökhan Yolcu’yu da ziyaret ederek görüşmelerde bulundu ve kendilerine yeni görevlerinde başarılar diledi.