Depreme karşı nitelikli binaların yapılması önemli « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Depreme karşı nitelikli binaların yapılması önemli

Bu haber 05 Mart 2021 - 11:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, 1-8 Mart Deprem Haftası dolayısıyla Bursa İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Mehmet Albayrak’ı ziyaret ederek, yürütülen “Her Şantiyeye Bir Şef” kampanyasına destek verdi.

Milletvekili Ödünç, ziyarette yaptığı konuşmada, “Deprem, ülkemizin maruz kaldığı, dikkat edilmesi, önlemler hususunda her türlü tedbirin ihmal edilmemesi gereken acı bir gerçeğidir. Bize düşen depremle mücadelede etkin rol oynayacak çalışmaları ülkemiz ve Bursa’mız ölçeğinde artırmaktır. Depremin zararlarını en aza indirmek için, gerek devletimiz, gerekse inşaat sektöründe faaliyet gösteren Meslek Odalarımız birlikte hareket ederek bununla ilgili eylem planını hazırlamalıyız. Depremle mücadelede toplumumuzun bilinçlenmesi ve daha mukavemetli, nitelikli binaların yapılması önemlidir.

Deprem Haftası’nda imkanı olan tüm kurumlar, gerekiyorsa birer tatbikat yaparak, deprem sırasında uyulması gereken kuralları uygulamalı olarak göstermelidir. Bu şekilde toplumsal bilinç artırılmalı, bu afet olayına karşı her türlü çalışma yürütülmelidir. Depremle yaşamak zorundayız. Hayatımızın bir gerçeği olan depremde vatandaşlarımızdan kimsenin canını kaybetmesine tahammülümüz yoktur. Bursalı hemşehrilerimi depreme yönelik yapılan tatbikat çalışmalarına destek vermeye davet ediyor, Cenab-ı Hak’tan ülkemizi, Bursa’mızı her türlü doğal afetten korumasını niyaz ediyorum” dedi.