Sadece kan bağışı ve gıda yok! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Sadece kan bağışı ve gıda yok!

Bu haber 28 Şubat 2021 - 18:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Özcan Susmaz, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret etti. Susmaz’ın, Türk Kızılay Bursa Şubesi’nin çalışmaları ve projelerini anlattığı Başkan Dündar, “Tüm imkânlarımızla yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi.

Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Özcan Susmaz, beraberindeki heyetle birlikte Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde ziyaret etti. Türk Kızılay Osmangazi Şube Başkanı Halil Atalay ve Türk Kızılay Bursa Şube Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı ziyarette Başkan Dündar’a çalışmalar ve projeler anlatıldı.

SADECE KAN BAĞIŞI VE GIDA YOK

Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Özcan Susmaz, Türk Kızılay’ın, ülkemizin dünya çapında bilinen ve takdir edilen bir kuruluşu olduğunu belirterek, “Türk Kızılay, şeffaf, hesap verebilir ve bu anlamda çok sağlıklı bir yardım kuruluşu. İşimiz, sıkı ve ince bir denetim gerektiriyor. Yaptığımız yardımların gerçekten ihtiyacı olanlara ulaşması oldukça önemli. Türk Kızılay sadece kan bağışı sağlayan ve gıda dağıtan bir kuruluş değil. Sosyal alanlarda da hizmet eden bir kurum. Her vatandaşa temas etmek adına belediyelerle işbirliği içinde olup, uyum içinde faaliyet göstermemiz çok önemli. Osmangazi gibi nüfus olarak çok kalabalık bir ilçe bizim de çalışma alanımızı genişletiyor. Burada da Türk Kızılay’ın lokomotif şubesi Bursa olarak merhamet elimizin uzanamadığı tek bir vatandaşımızın kalmamasını hedefliyoruz” diye konuştu.

ÇALIŞMALARI YAKINDAN İZLİYORUZ

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da, Türk Kızılay’ın çalışmalarını ve Bursa Şubesi’nin faaliyetlerini yakından takip ettiğini kaydederek, “Osmangazi, Bursa’nın kalbinin attığı ilçe. Bu yıl nüfusumuz geçen yıla göre 5 bin 411 kişi artarak 881 bin 459 oldu. Oldukça büyük bir alanda çok fazla kişiye hizmet veriyoruz ki bu vatandaşlarımız arasında bizim de, Türk Kızılay’ın da yardım ettiği ve daha da etmesi gereken birçok kişi var. Onların tespiti ve desteklenmesi noktasında Türk Kızılay Bursa için ne gerekiyorsa belediye olarak yapmaya hazırız. Çalışmalarınızı yakından takip ediyor ve destekliyoruz. İyilik hareketiniz için Osmangazi’den her zaman destek var” dedi.

Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Özcan Susmaz, Dündar ile birlikte gezdikleri Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nden çok etkilendiklerini de dile getirdi.