Cesur kadınlar tam kadro sahada « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Cesur kadınlar tam kadro sahada

Bu haber 28 Şubat 2021 - 18:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti’de, Genel Başkan Meral Akşener’in başlattığı, vatandaşla buluşma seferberliğine kadın teşkilatları bütün güçleriyle destek veriyorlar. Partinin Kadın Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, beraberindeki bölge sorumlularıyla birlikte, kalabalık bir heyetle Bursa’da yoğun temaslarda bulundu.

GENEL MERKEZ TEYAKKUZDA

İYİ Parti’nin sahadaki vatandaşla buluşmaları dur durak dinlemeden tüm hızıyla devam ediyor. Genel Merkezin nerdeyse tüm kadroları, Türkiye’nin dört bir yanına dağılarak adeta çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmıyorlar.

Bu kapsamda İYİ Parti Kadın Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, beraberindeki bölge sorumluları heyetiyle birlikte Bursa’da bir dizi temaslarda bulundu.

Bursa İl Teşkilatı Kadın Politikaları Başkanlığı’nın organize ettiği etkinliklerde kadın üreticilerle görüşülürken, kadın esnaf ziyaretleri yapılarak, kadın sivil toplum örgütleri ile görüşmeler yapıldı.

MİLLETİN DERDİ DERDİMİZDİR

İlk olarak İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, İl Kadın Politikaları Başkanı Hüsniye Pıtırlı ve çok sayıda teşkilat üyesi ile il başkanlığında bir araya gelen Genel Başkan Yardımcısı Sibel Yanıkömeroğlu, burada yaptığı konuşmada, genel başkanı kadın olan tek parti İYİ Parti olarak, kadınların her daim yanında olacaklarını, Türkiye’nin dört bir yanında sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayana kadar çalışacaklarını belirtti.

Her geçen gün artarak devam eden kadına şiddetin son bulması için tüm gücüyle çalıştıklarını vurgulayan Yanıkömeroğlu, “Milletimizin partimize olan teveccühü her gün artarak devam ediyor. Sürekli sahada olmaya devam eden adeta tek partiyiz ve bunu bizzat yerinde bire bir temas ve gözlemlerle hissediyoruz. Vatandaşımızla hemhal olmaktan son derece memnunuz ve çalışma tempomuzu da sürekli arttırıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından İYİ Parti’ye katılan yeni kadın üyelere rozet takma töreni gerçekleştirildi.

KADIN DERNEKLERİNE ZİYARET

Ardından heyet, Türkiye’de kadına şiddet konusunda adından sıkça söz ettiren Mor Salkım Kadın Derneği’ni ziyaret etti. Bu ziyaret sonrasında kadın üreticilerinin yer aldığı Nilüfer Köylü Pazarı’nda kadınlarla buluşulurken, sonrasında yapılan Engelli Kadınlar Derneği (ENKADER) ziyaretinde, pandemi sürecinde hayat şartları iyice zorlaşan engelli kadınların sorunları dinlendi.

Son olarak Kapalıçarşı ve Kozahan esnafı ile de biraraya gelen Genel Başkan Yardımcısı Sibel Yanıkömeroğlu başkanlığındaki İYİ Parti heyeti, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Pahalılıktan ve işsizlikten dolayı zor durumda olduklarını belirten esnaf kadınlar, Genel Başkan Meral Akşener’in esnaf ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini sıkça dile getirdiler.