Doğalgazı en çok o ilçe kullandı! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Doğalgazı en çok o ilçe kullandı!

Bu haber 29 Ocak 2021 - 11:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

1 milyonu aşkın abonesi bulunan Bursagaz, Kovid-19 pandemisinin etkisinde geçen 2020 yılına ilişkin doğalgaz tüketim verilerini açıkladı. Konutlardaki doğalgaz tüketimi bir önceki yıla göre yüzde 6,1 artarken, Bursa’da doğalgazın en çok tüketildiği ilçe Osmangazi oldu.

Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı SOCAR Türkiye’nin iştiraki Bursagaz, Kovid-19 pandemisinin etkisi altında geçen 2020 yılında yaptığı toplam doğalgaz arzı, hane başı tüketim ve yatırımlara ilişkin verileri paylaştı.

Aldığı tedbirlerle pandemi döneminde kesintisiz ve güvenli hizmet vermeyi sürdüren Bursagaz, 2020 yılında müşterilerine 2,42 milyar metreküp gaz ulaştırdı. Konut abonelerinin doğalgaz tüketimi bir önceki yıla göre yüzde 6,1 artarak, 750 milyon 475 bin standart metreküp olarak gerçekleşti. Konut haricindeki diğer tüketimler ise alınan önlemlerin etkisiyle, bir önceki yıla göre yüzde 3,6 gerileyerek 183 milyon 953 bin olarak gerçekleşti. Yıl boyu en fazla doğalgaz tüketimi ocak ayında gerçekleşirken Bursa’da doğalgazın en çok tüketildiği ilçe ise Osmangazi oldu.

GÜVENLİ VE SÜREKLİ DOĞAL GAZ ARZI SAĞLAMAYA DEVAM ETTİK

Bursagaz’ın, 2020 yılı verilerini değerlendirdiği açıklamada şunlar kaydedildi: “Halkımıza kesintisiz hizmet verme sorumluluğumuzla, pandeminin damga vurduğu 2020 yılında da güvenli ve sürekli doğalgaz arzı sağlamaya devam ettik. Aldığımız tedbirler eşliğinde çalışanlarımız sahada, ofiste ve evde görevlerinin başındaydı. Salgının kontrol altına alınması için dönem dönem gerçekleşen sokağa çıkma yasaklarının ve evde kalma çağrılarının da etkisiyle, hanelerdeki doğalgaz tüketimi bir önceki yıla göre artış gösterdi. Evden çalışma sisteminin yaygınlaşmasıyla birlikte resmi kurumların tüketiminde ise azalma oldu. Öte yandan yatırımlarımız da hız kesmedi. Hem Uludağ’a hem de dağ ilçelerine doğalgaz arzı sağlama çalışmalarımızı, pandemiye rağmen planladığımız gibi 2020 yılında tamamlamış olmaktan mutluluk duyuyoruz”