AK Parti Bursa’da mülakatlar tamamlandı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

AK Parti Bursa’da mülakatlar tamamlandı

Bu haber 27 Ocak 2021 - 21:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nın 7. Olağan Kongresi öncesi yönetim kurulunda yer almak isteyen kişilerle mülakatlar tamamlandı.

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, AK Parti Marmara Bölge Koordinatörleri Trabzon Milletvekili Muhammet Balta ve Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ile AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nın 7. Olağan Kongresi öncesi yönetim kurulunda yer almak isteyenlerle mülakatları gerçekleştirdiler.

MİLLETVEKİLLERİ EŞLİK ETTİ

AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nda gerçekleşen ve 2 gün süren İl Yönetim Kurulu Mülakatlarına yoğun bir katılım oldu. 1 Şubat Pazartesi günü saat 11.00’de TOFAŞ Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek AK Parti Bursa 7. Olağan İl Kongresine 666 delege oy kullanacak. Kongreye aday olarak gidecek İl Başkanı Davut Gürkan oluşturacağı yönetim kurulunda yer almak isteyen isimlerle mülakat yaptı. İl Başkanı Davut Gürkan ile birlikte mülakata gelen isimlerle, AK Parti Marmara Bölge Koordinatörleri Trabzon Milletvekili Muhammet Balta ve Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü de görüştü.

YOĞUN TEVECCÜH

AK Parti Bursa İl Yönetiminde yer almak isteyen 517 kişi ile iki grup halinde mülakat yapıldı. İl Yönetiminde görev almak isteyenlerin yoğun bir teveccüh oluşturduğunu kaydeden İl Başkanı Davut Gürkan, “AK Parti Marmara Bölge Koordinatörleri Trabzon Milletvekilimiz Muhammet Balta ve Bolu Milletvekilimiz Fehmi Küpçü ile 2 gün boyunca günün erken saatlerinde başlayıp gece geç saatleri bulan mülakat toplantılarımızı gerçekleştirdik. Hemşerilerimizin ve dava arkadaşlarımızın bizlerle birlikte aynı yolda yürümek istemesi gurur verici. AK Parti hiçbir zaman sadece seçimden seçime millete giden, insanların kapısını çalan bir parti olmadı. AK Parti, milletin kurduğu bugüne kadar da milletin getirdiği bir partidir” dedi.

DEMOGRAFİK YAPI ÖN PLANDA

Listeler oluşturulurken Bursa’nın demografik yapısına, meslek dağılımına, genç ve kadın temsiliyet oranlarına dikkat edildiğini, Bursa’nın mozaik yapısına uygun bir dağılım yapmak için hassas ve yoğun çalıştıklarına ifade eden İl Başkanı Davut Gürkan, “Partimizde daha önce görev alan arkadaşlarımızın tecrübelerinden istifade etmek istiyoruz. Bu yüzden yeni yönetimde de görev almaları için davet ettik. Bugüne kadar şehrimizde partimize büyük emekler veren tüm dava büyüklerime ve yol arkadaşlarıma teşekkür ederim. Her birinin partimiz ve şehrimiz için ortaya koyduğu vizyon ve çalışmalar gerçekten çok kıymetli. Bursa’mızın her seçimde sandıktan büyük zaferle çıkmasında her bir teşkilat üyemizin emeği oldukça büyük, onların bu yolda tecrübelerinden faydalanacağız” dedi.

TİTİZLİKLE ÇALIŞILDI

Mülakatları büyük bir titizlikle gerçekleştiren İl Başkanı Davut Gürkan, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki, partimize büyük bir teveccüh var. Yoğun ve titizlikle yürüttüğümüz mülakatlarda Bursa’mızı ve hemşerilerimizi temsil edecek. Katacağı vizyonla hem şehrimizin 2023 hedeflerine ulaşmasında katkı sağlayacak hem de vatandaşımızın dertlerine koşacak yol arkadaşlarımızın yer alacağı İl Yönetimimizi oluşturuyoruz. Bu tablo, milletimizin geleceğini hala AK Parti’de gördüğünün işaretidir. Biz büyük bir aileyiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hedeflerimize, durmadan, yorulmadan, aşkla, heyecanla yürümeye devam edeceğiz. Biz siyaseti millet iradesine sahip çıkmak ve millet iradesini egemen kılmak için yapıyoruz” şeklinde konuştu.