KTSO’dan uzaktan eğitime tablet desteği « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

KTSO’dan uzaktan eğitime tablet desteği

Bu haber 21 Ocak 2021 - 8:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nın (KTSO), geleneksel hale gelen eğitim yardımları kapsamında; içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde yaygınlaşan uzaktan eğitim uygulaması göz önünde bulundurularak alınan 115 adet klavyeli tablet bilgisayar, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde ülke genelinde 365 oda/borsanın desteği ve aracılığı ile her sene gerçekleştirilen eğitim yardımları bu yıl “Tablet Bilgisayar Dağıtım Kampanyası” olarak gerçekleştirildi.

Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen ‘Eğitim Yardımı’ teslim törenine Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ve KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü katıldı.

Teslim töreninde bir açıklama yapan Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu; “İlçemizin önemli kurumlarından biri olan Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası, ihtiyaç sahibi 115 öğrencimize klavyeli tablet bilgisayar yardımında bulundular. Geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımızın eğitiminden ve gelişiminden hepimiz sorumluyuz. Oda’mızın eğitime yaptıkları bu anlamlı yardım için teşekkür ediyorum” dedi.

Kaymakam Kurtbeyoğlu’nun ardından açıklamalarda bulunan Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü de; “TOBB öncülüğünde her yıl gerçekleştirdiğimiz eğitim yardımlarımızı bu yıl ki pandemi süreci nedeniyle farklı bir şekilde yapmak istedik. KTSO olarak pandemi döneminde online eğitim gören ama bilgisayar alacak maddi imkanı bulunmayan öğrencilerimize ulaştırılmak üzere 115 adet tablet bilgisayarı İlçe Kaymakamımız Tahsin Kurtbeyoğlu huzurunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim ettik. Tablet bilgisayarların temin edilmesinde emeği olan başta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği camiası olmak üzere Oda’mızın değerli Yönetim Kurulu ve Meclis Üyesi arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ifadesiyle ‘İş hayatında neye yatırım yaparsanız kar da edersiniz zarar da edersiniz. Ama eğitime yapılan yatırım hep kar yazar. Ondan zarar etmezsiniz’ sözünden yola çıkarak bugünün küçük parmaklarının bir gün ülkemizin geleceğine imza atacaklarını biliyor, onlara inanıyor ve güveniyoruz” ifadelerini kullandı.