İYİ Parti’den ‘yol ve ağaç’ tepkisi! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

İYİ Parti’den ‘yol ve ağaç’ tepkisi!

Bu haber 19 Ocak 2021 - 11:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanı Fatih Karabatı, Karacabey Sanayi Sitesinin her yağmur sonrası Venedik’e döndüğünü iddia etti.

Başkan Karabatı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “İlçemizin bel kemiği olan Karacabey Sanayi Sitesi, yağmur yağdığında sanayi çalışanlarının çilesi oluyor. Sanayi Sitesi, çalışanların unutulmuş sorunlarını defalarca dile getirmelerine rağmen her yağmur sonrası Venedik Nehrini aratmayan görüntüsü ile vatandaşların çilehanesi olmuş durumda.

Modern Kent olma yolunda çalışma yapıldığı iddia edilen Karacabey’i sadece Heykel’den ibaret sayan bir yönetim şekli ile karşı karşıya kalmış Karacabey halkı, artık bu duruma bir son verilmesini bekliyor.

Vatandaş soruyor; İlçenin sorunu olmayan belli yerlerine rant uğruna 6 ayda bir yollar yapılırken, Sanayi Sitemize niye önem verilmiyor, sesimiz duyulmuyor. Seçim çalışmalarında dilinizden düşürmediğiniz Güzellikler Şehri diye nitelendirdiğiniz 80 bin nüfuslu olan ilçemizin Sanayi Sitesi böyle mi olmalı? Sanayi sitesi bu durumla mücadele ederken onların sorunlarını öteleyip Bursa Caddesinde bulunan ağaçları kesmek ne kadar kötü bir durum.

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.), hadisi şerifinde belirttiği üzere, ‘Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz’ sözünü hatırlatırız ki, Bursa Caddesi üzerindeki ağaç kesimiyle ilgili yapılan açıklamalarda her ne kadar ağaçların başka bir tarafa nakil edileceği söylenmiş olsa da, görünen manzara açıklamanın tam aksi yönde olduğunu gözler önüne sermektedir. İYİ Parti olarak bu ağaç katliamını şiddetle kınıyoruz”