Karacabey Belediyesi’nden karla etkili ve hızlı mücadele « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Karacabey Belediyesi’nden karla etkili ve hızlı mücadele

Bu haber 18 Ocak 2021 - 12:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Hafta sonu kar yağışı yurdun büyük bölümünde etkili olurken, Karacabey Belediyesi ekipleri de kentte etkili olan kar yağışına karşı herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına adeta teyakkuza geçti.

Özellikle Fen İşleri ve Destek Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde vatandaşların kardan olumsuz etkilenmemesi için 24 saat boyunca yoğun mesai yaptı.

ÖZKAN’DAN ÇALIŞMALARA YAKIN TAKİP

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da, ekiplerin çalışmalarını yakından takip ederek, muhtarlarla da sürekli irtibat halinde olduklarını kaydetti. Özkan yaptığı açıklamada, “Özellikle Yarış, Güngörmez, Dağesemen, Şahmelek, Örencik ve Yeniköy mahallelerinde, yoğun kar yağışı ve ani bastıran tipi sonucu ulaşımda zorluklar meydana geldi. Bu bölgelerde ekiplerimiz, 24 saat boyunca sahada sürekli yol açma çalışmalarını gerçekleştirdi. Bir diğer etki alanı olan Hayırlar, Çeşnigir, Çamlıca ve Muratlı mahallelerinde de ulaşımda aksamaların olmaması için belediyemize ait greyderler, gündüz ve gece yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Bu anlamda aldığımız hızlı ve etkili önlemlerle, kentimizde herhangi bir sıkıntı yaşanmadı” dedi.

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

Öte yandan Karacabey Belediye ekipleri, kar mesaisi esnasında şehir merkezi ve kırsal kesimlerde evcil ve yabani hayvanlar içinde yem bırakırken, can dostlarımızı da unutmadı.