Sağlık çalışanları aşılandı! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Sağlık çalışanları aşılandı!

Bu haber 16 Ocak 2021 - 21:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin aşı olmalarıyla başlayan süreç, sağlık çalışanlarının aşılanmasıyla devam ediyor. Yurdun dört bir yanında aşı olmak isteyen sağlık çalışanları Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevularını alarak geçtiğimiz Perşembe günü itibariyle aşılarını olmaya başladı.

Karacabey’de ise Devlet Hastanesi, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Aile Sağlığı Merkezleri’nde görevli sağlık çalışanları için aşılama çalışması geçtiğimiz Cuma günü itibariyle tamamlandı. İlçe genelinde 560 sağlık çalışanının randevu alarak katıldığı çalışmada ilk aşı Karacabey İlçe Sağlık Müdürü Dr. Volkan Çiğdem ve Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Muzaffer Şenveli’ye yapıldı.

Öte yandan Karacabey’de Pazartesi gününden itibaren 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaş için aşılama süreci start alacak. İlk etapta 1000 adet aşının Karacabey’e geleceği ve 20 gün içinde 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların aşı işlemlerinin gerçekleştirileceği öğrenildi.

Bursa’da ise koronavirüs aşılama çalışmalarının ilk gününde 10 binin üzerinde sağlık çalışanına aşı yapıldı. Çin’den gelen koronavirüs aşıları, ilk etapta sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlarken, Bursa’daki yaklaşık 40 bin sağlık çalışanı, aşı uygulamasına ilk günden itibaren yoğun ilgi gösterdi. İl genelindeki tüm kamu ve özel sağlık tesislerinde yürütülen aşılama çalışmalarına ilk günde 10 binin üzerinde sağlık çalışanı katıldı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, ilk etapta her türlü hizmeti veren sağlık çalışanlarının aşılanacağını belirtti.

Koronavirüsün, Türkiye’de ilk görüldüğü Mart Ayı’ndan itibaren geçen yaklaşık bir yıllık süreçte sağlık çalışanlarının büyük bir özveri ile görevlerini sürdürdüğüne dikkat çeken Dr. Yavuzyılmaz, “Ben, tüm sağlık çalışanlarımızın aşılama programına katılacağına ve bu konuda örnek olacaklarına inanıyorum. Tabi pandemi, sadece sağlık çalışanlarının çabasıyla bitmez. Vatandaşlar da bize destek vermeli. Dolayısıyla sırası gelen vatandaşlarımızın MHRS üzerinden randevularını alarak, ilgili sağlık kurumunda aşısını olmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.