Cumhuriyet Meydanı göz kamaştırıyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Cumhuriyet Meydanı göz kamaştırıyor

Bu haber 14 Ocak 2021 - 8:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de ‘modern kent’ hedefiyle, kentin dört bir yanında çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Karacabey’in kent merkezi Cumhuriyet Meydan’ında bulunan ve kentin önemli simgelerinden biri olan Atatürk Anıtının bulunduğu alanın, daha modern ve estetik hale dönüştürülmesi hedefiyle gerçekleştirilen çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları tamamlandı.

TARİHE IŞIK TUTAN MODERN YAPI

Belediye Başkanı Ali Özkan, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince anıt çevresindeki zaman içinde yıpranmış bölgelerin tadilatının ve düzenlemelerinin yapılmasının ardından, kentin önemli değerlerinden biri olan alanın yenilenen yüzüyle hem gündüz hem de gece ayrı bir görsel ziyafet sunacağını söyledi.

Çalışmaların tamamlandığı alana 2 adet 150 yaşında zeytin ağacı dikildiğini aktaran Başkan Ali Özkan, tarihe ışık tutan bu ağaçlar sayesinde bölgenin ayrı bir değer kazanacağını kaydetti.

Alana yukarıdan bakıldığında hilal şeklini temsil eden ve yaz-kış yeşil kalacak bitkiler ekildiğini belirten Başkan Özkan, aynı zamanda yapılan ışıklandırma çalışmasıyla Cumhuriyet Meydanının, gece de ayrı bir güzelliğe bürüneceğini söyledi.

Karacabey’in dört bir yanında çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarının devam edeceğini sözlerine ekleyen Özkan, Cumhuriyet Meydanının yeni halinin tüm Karacabeyliler için hayırlı olmasını diledi.