Verdiğiniz mücadele her türlü takdirin üzerindedir « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Verdiğiniz mücadele her türlü takdirin üzerindedir

Bu haber 10 Ocak 2021 - 16:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Başkan İşcan, mesajında çağın en dinamik mesleklerinden olan gazeteciliğin, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok önemli bir işlevi bulunduğunu söyledi.

2023 hedeflerine güçlenerek ilerleyen Türkiye’nin başarılarını, yazılı ve görsel içerik üreterek Türk kamuoyu ve dünyaya yansıtan gazeteciliğin önemli bir meslek dalı olduğunu belirten İşcan, “Mesleğini en iyi şekilde icra eden, demokrasi, ahlak ve toplumsal sorumluluk bilincini kendine ilke edinen gazetecilerimize bu kutlu görevlerinde başarılar diliyorum. Zamanın her anı, haber peşinde hiç bir zorluktan kaçınmayarak görev yapan gazeteciler, dünyanın en meşakkatli işlerinden biri olan bu değerli mesleği, onurlu ve haysiyetli bir şekilde inançlarını kaybetmeden yapmaya devam edeceklerdir” dedi.

Başkan İşcan, “Halkımızın tarafsız, eksiksiz ve doğru bir şekilde bilgilendirilmesinde kilit rol oynayan basınımızın değerli emekçilerinin gününü tebrik ediyorum. Gazetecilik, halkın gözü ve kulağı olan, kamuoyu bilincini arttıran önemli bir meslektir. Elinde fotoğraf makinesi veya kamerası ile haber peşinde koşan muhabirden sayfasını tasarlayan grafikere, haberini montajlayan editörüne, basımını yapan matbaacısına kadar tüm basın çalışanları gerçekten önemli bir işe imza atmaktadır. İçinde bulundukları şartlar ne olursa olsun görevleri peşinde koşan gazetecilerimizin düzenli bir mesai kavramı olmadan, halkı bilgilendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir.

Gece, gündüz demeden, en zor şartlar altında görevlerini yapan değerli basın mensuplarının, ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi için yürütülmekte olan çalışmalar ile projelerin vatandaşlarımızla paylaşılmasında ve kamuoyu tarafından sahiplenmesinde önemli katkıları bulunmaktadır. Mesai mefhumu olmadan her şart altında görevini yapmaya büyük bir gayretle çalışan fedakar gazetecilerimize Karacabey’imize katkılarından ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin ve ilçemizin kalkınmasına ve güçlenmesine katkı sağlayan, tüm basın-yayın kuruluşlarının çalışanlarının ve gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, mesailerinde kolaylıklar, görevlerinde üstün başarılar dilerim. Bugüne kadar görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını da rahmetle anıyorum” diye konuştu.