Eski cezaevi arsası belediyeye geçiyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Eski cezaevi arsası belediyeye geçiyor

Bu haber 04 Ocak 2021 - 12:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediyesi’nin kente katkı sağlayacak dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Geçtiğimiz günlerde, Karacabey’in sahil bölgesi Malkara’da bulunan Polis Kampının bulunduğu alanın belediyeye kazandırılmasının ardından, ilçe merkezindeki eski hapishanenin olduğu arsanın Karacabey Belediyesi’ne kazandırılması noktasında da sevindirici gelişme yaşandı.

Karacaahmet Mahallesi’nde, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı eski cezaevi olan ve yıkıldıktan sonra Karacabeyli Ünlü Türk Araştırmacı Yazar Servet Somuncuoğlu’nun isminin verildiği 6 bin 572 m2’lik parkın, Maliye Hazinesinden Karacabey Belediyesi’ne ön tahsisi için imzalar atıldı. Bölgede gerçekleştirilecek çalışmalar için ayrıntılı bilginin, kısa süre içinde paylaşılması bekleniyor.

Belediye Başkanı Ali Özkan ile Milli Emlak Karacabey Şefi Emrah Çekmez tarafından atılan imzalarla birlikte, ilgili alanın ön tahsis işlemi gerçekleştirildi. Protokol kapsamında 6 bin 572 m2’lik arsanın, Maliye Hazinesinden Karacabey Belediyesi’ne ön tahsisi yapıldı.

Kentimize hayırlı olsun

Belediye Başkanı Ali Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz günlerde, Malkara’daki Polis Dinlenme Tesislerinin belediyemize kazandırılmasının ardından, şimdi de Servet Somuncuoğlu Parkının ön tahsis işlemini gerçekleştirdik. Tüm bu alanlarımızı şehrimizin menfaatlerine ve değerlerine yakışacak, onları yükseltecek projelerle değerlendirmeyi arzuluyoruz. Yakın zamanda bu alanlardaki gerçekleştireceğimiz çalışmalarla ilgili ayrıntılı bilgi de vereceğiz.

Bu vesileyle, destekleri için Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül’e, Adalet Bakan Yardımcımız Zekeriya Birkan’a, Bölge Milletvekilimiz Mustafa Esgin ve tüm vekillerimize, Millî Emlak Genel Müdürümüz Tufan Büyükuzun’a, Bursa Milli Emlak Daire Başkanı Ahmet Arın’a ve Karacabey Milli Emlak Şefi Emrah Çekmez’e, Karacabey halkı adına teşekkür ediyoruz. İlçemize hayırlı olsun” dedi.