KTSO üyelerine güvenli alışveriş fırsatı! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

KTSO üyelerine güvenli alışveriş fırsatı!

Bu haber 18 Aralık 2020 - 11:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın katılımıyla gerçekleştirilen Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi Lansmanının ardından Karacabey TSO ve Ziraat Bankası Karacabey Şubesi arasında da protokol imzalandı.

İmza törenine KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü, Ziraat Bankası Karacabey Şube Müdürü Umut Avcı, KTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sezgin Parlaklar, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Gökhan Tüydeş, Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Sinemce ve Ziraat Bankası Karacabey Şube Personeli Sedat Albey katıldı.

NAKİT SIKINTISI ÇEKEN ÜYELERİMİZİN FİNANSMAN İHTİYACI KARŞILANACAK

Protokolle ilgili açıklamalarda bulunan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü; “Odamız ile Ziraat Bankası güçlerini birleştiriyor. Tedarik zincirinde finansman kolaylaşıyor. Alıcı ve satıcı arasında Güvenli Ticaret Sistemi kurmayı sağlayan ‘Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi’ ile üyelerimiz alımlarda 540 güne kadar vade ve düşük maliyet avantajlarından yararlanacak.

Alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş̧ yapmasının önünü açıyoruz. Üreticiler veya satıcılar, tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satacaklar. Alıcılar da uygun vade ve maliyette finansman temin ederek, tedarik ihtiyaçlarını karşılayacaklar.

Çatı kuruluşumuz olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin önderliğinde Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası olarak içerisinde bulunduğumuz bu zorlu süreci üyelerimizin daha rahat atlatabilmeleri için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Pandemi sürecinden tüm sektörlerimiz etkilendi. Nakit sıkıntısı çeken üyelerimizin finansman ihtiyacını karşılayacak, üretimde ve ticarette de devamlılık sağlayacak olan Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesinin üyelerimize çok büyük kolaylık sağlayacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

ÜYELERİMİZİ BU AVANTAJLI FİNANSMAN İMKÂNINDAN YARARLANMAYA DAVET EDİYORUM

Ziraat Bankası tarafından, ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dâhilinde herhangi bir sektör kısıtlaması olmaksızın KTSO üyelerinin bu sistemden faydalanabileceklerini ifade eden Başkan Güncü; “Böylece, artan koronavirüs vakaları nedeniyle yeni tedbirlerin alındığı bu dönemde, Oda üyelerimiz bir nebze de olsa nakit akışlarını rahatlatmış olacaklar. Bu üyelerimiz için bir avantaj. Bu vesileyle, imzalanan protokolün tüm üyelerimize ve KOBİ’lerimize hayırlı olmasını temenni ederken, üyelerimizi bu avantajlı finansman imkânından yararlanmak için Ziraat Bankası şubelerine müracaat etmeye davet ediyorum” açıklamasında bulundu.