24 Kasım seferberlik günüdür « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

24 Kasım seferberlik günüdür

Bu haber 23 Kasım 2020 - 11:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanı Fatih Karabatı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Karabatı, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin ne kadar önemli ve kutsal bir görev yaptığını anlatmakla bitiremeyiz. Ancak öğretmenin faziletini aslında tek kelimeyle Hz. Ali (r.a.) ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ sözüyle en güzel şekilde anlatmıştır.

Gelecek nesillerinin adına umut bağladığımız gerçek güç öğretmenlerimizdir. Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ünde dediği gibi ‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanamamıştır’

Bugüne baktığımızda ise hükümetin uygulamış olduğu yanlış yönetimden dolayı kadrolu, sözleşmeli ve ücretli diye ayrıştırılan saygıdeğer öğretmenlerimizin de ne zorluklarla mücadele ettiklerini biliyor ve görüyoruz.

Başöğretmenimizin ilk dersi ile başlayan seferberliğin günüdür 24 Kasım. Bu anlamlı günde İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanlığı olarak başta görevleri başında şehit olmuş eğitimcilerimize Allah’tan rahmet dilerken, emekli öğretmenlerimizin de daha sağlıklı, daha ferah, daha iyi bir Türkiye’de yaşamalarını diliyoruz. Tüm öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’ kutlu olsun”