Türk ulusu ancak Cumhuriyetle yönetilebilir « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Türk ulusu ancak Cumhuriyetle yönetilebilir

Bu haber 28 Ekim 2020 - 15:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanı Fatih Karabatı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl dönümü dolayısıyla anlamlı bir mesaj yayımladı.

“Bugün bizim için önemli ve değerli bir gündür” diyerek sözlerine başlayan Başkan Karabatı, şunları söyledi; “Çünkü bugün de, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet kurulmuş ve insanlar Cumhuriyetle birlikte özünde var olan özgürlük ve eşitlik gibi unsurları kavramıştır. Cumhuriyet bir halk yönetimi şeklidir. Cumhuriyet yönetiminde egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir. Zaten ulu önder Atatürk’ün de dediği gibi, ‘Türk ulusunun yaradılışına ve yaşantısına en uygun olan yönetim şekli Cumhuriyettir’

Atatürk bu sözüyle, Türk ulusuna yakışan yönetimin Cumhuriyet olduğunu belirtmiştir. Çünkü Cumhuriyet bağımsızlık, özgürlük ve eşitlik gibi kavramları içinde barındırır. Bağımsızlık, özgürlük ve eşitlik Türk ulusunun önem verdiği unsurlar olduğu için, Türk ulusu ancak bir Cumhuriyet yönetim şekliyle yönetilebilir. Türk Milleti, Cumhuriyeti sonsuza kadar koruyacak ve yaşatacaktır.

Bugün yaşadığımız rahatlığın kaynağı dün tüm zorluklara göğüs gerenlerde saklı. Kolay olmadı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi saygıyla, minnetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 97. yılı kutlu olsun”