Cumhuriyet’i sonsuza kadar yaşatacağız « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Cumhuriyet’i sonsuza kadar yaşatacağız

Bu haber 28 Ekim 2020 - 15:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti Karacabey Gençlik Kolları Başkanı Caner Karamer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Karamer, 29 Ekim Cumhuriyetin 97. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, şu ifadelere yer verdi; “Ulus olarak, büyük bir zafere ulaştığımız Kurtuluş Savaşımızla, güçlü bir devlete ve Cumhuriyet yönetimi ile taçlandırılışımızın 97. yılına ulaşmış bulunuyoruz. Bu sebeple, bu çok önemli ve anlamlı günde, herkesin bayramını içtenlikle kutluyorum.

Bağımsız ve müstakil yaşama arzusu ile elde edilen bu büyük zaferi sürekli hale getirmek isteyen ve hedefleri en baştan tam bağımsızlık ve de muasır medeniyetler seviyesini aşmak olarak belirleyen Mustafa Kemal Atatürk, bu hedeflere ancak ve ancak cumhuriyet ve demokrasi ile varılabileceğini görmüştür. Bu nedenle de, büyük bir imparatorluktan Cumhuriyet’e giden yolu, çok iyi bilmek, anlamak ve her zaman hafızamızda canlı tutmak gerekiyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde ve önderliğinde büyük Türk Milleti’nin, kanı, canı ve büyük emekleriyle kurulan Türkiye Cumhuriyetinin, tüm varlık ve değerleriyle sonsuza kadar yaşatılması, her vatandaşımızın vazgeçilmez ortak sorumluluğu olmalıdır. Yolumuz, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal savaşı kahramanlarımızın kurduğu Cumhuriyeti, sonsuza kadar yaşatmak, cumhuriyetimizin kazanımlarını korumak ve geliştirmektir”