‘Bir Türk dünyaya bedeldir’ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

‘Bir Türk dünyaya bedeldir’

Bu haber 20 Ekim 2020 - 15:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanı Fatih Karabatı, Azerbaycan’da yaşanan Ermeni katliamına sert bir şekilde tepki göstererek, “Unutmasınlar ki; bir Türk dünyaya bedeldir” dedi.

Başkan Karabatı, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “1991 yılından beri yapılan hiçbir antlaşmaya uymayan Ermenistan, Azerbaycan’ın öz topraklarına saldırmaya devam ediyor. Azerbaycan’a atılan bombalar yüreğimizi sızlatmaya devam etmektedir. Ateşkese rağmen füzeler ile saldıran, beşikteki bebekleri katleden Ermeniler şunu unutmasınlar ki; Türk’ün şefkati ve merhameti yeryüzüne hep huzur ve güven vermiştir. Lakin iyi bilinmelidir ki, Türk’ün öfkesi, şefkati ve merhameti nispetinde kuvvetli olur. Kanımızı taşıyan soydaşlarımızın Can Azerbaycan’ın her zaman yanındayız.

İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanlığı olarak, hukukun ihlali olan sivil kayıplara yol açan Ermeni saldırısını şiddetle kınıyoruz. Tarih boyunca emperyalist güçlerin Azerbaycan’da, Kıbrıs’ta ve Doğu Türkistan’da yaşayan Uygur Türklerine yapılan bu hadsizliği esefle kınıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ün dediği gibi ‘Bir Türk Dünyaya Bedeldir’ sözünü buradan tüm dünyaya haykırıyor ve ekliyoruz; Karabağ Azerbaycan’ındır ve öyle kalacaktır. Bu vesileyle şehit düşen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa ve Azerbaycan’a başsağlığı diliyorum”