AK Partili Gençler’de kongre heyecanı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

AK Partili Gençler’de kongre heyecanı

Bu haber 17 Ekim 2020 - 0:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Bursa Gençlik Kolları, ilçe kongrelerine dün başladı. 18 Ekim Pazar günü gerçekleşecek Keles, Harmancık ve Orhaneli ilçelerinin kongreleriyle ise 4 ilçenin Gençlik Kolları bu hafta tamamlanacak.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Tarık Köse, AK Parti’yi 2023 seçimlerine hazırlayacak Gençlik kadrolarını oluşturacak yönetimleri için kolları sıvadı. Kongre sürecinde “İnandığın yolda yürü” sloganına ek olarak “Gençsin önde yürü, inandığın yolda yürü” sloganıyla gençlerin ön safhalarda yer alacağını kaydeden Tarık Köse, şunları söyledi:

“AK Parti Gençlik Kollarını aynı zamanda siyaset okulu olarak görüyoruz. Türkiye’nin meselelerini ve siyaset etme biçimini öğrenebilecekleri en önemli ve en değerli mecra olarak değerlendiriyoruz. O yüzden onları bu çatıya davet ettiğimiz Bursa’mızın ve Türkiye’nin geleceği hususunda en önde fikirlerini büyük bir cesaretle sergileyerek yürütecekleri bu değerli hareketimize onları davet ediyoruz” dedi.

Gençlerden yoğun ilgi

Türkiye’nin her yerinde AK Parti’ye gençlerin büyük bir teveccühü olduğuna dikkati çeken Köse, “Gençler il ve ilçe yönetimlerimizde görev almak için başvuruda bulunuyorlar. Bazı kriterlerimiz var; Bir yerde yönetim oluşturacaksak en aşağı o yönetim kurulu sayısının 4-5 katı kadar arkadaşımızla bir mülakat yapmayı, onları değerlendirmeyi, bu doğrultuda yönetimlerimizi oluşturmayı ilke edindik” dedi.

Gençlik Kolları Başkanı Tarık Köse, 2023 seçimlerinde ilk defa oy kullanacak genç seçmene yönelik oluşturdukları yeni seçmen biriminin yoğun çalışmalarını sürdürdüklerini kaydederek, “Şimdi kongre sürecinde bu kardeşlerimizle yeniden bir arada olacağız ve onları bu sefer AK Parti’de görev almaya davet edeceğiz” şeklinde konuştu.

Siyasetin Okulu AK Parti

Tarık Köse, teşkilatlarında görev almak isteyen gençlerin akgenclikbasvuru’dan kaydını oluşturduktan sonra teşkilatın kendisine ulaşıp üyeliğini tamamlayacağını ifade ederken, Bursa’da birçok Milletvekilinin, İlçe Başkanının ve Belediye Başkanının AK Parti Gençlik Kolları’ndan geldiğine dikkat çekti.