Karacabey her anlamda yükselen bir değer! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Karacabey her anlamda yükselen bir değer!

Bu haber 13 Ekim 2020 - 16:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ile AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, geçtiğimiz hafta sonu Karacabey’e çıkarma yaptı.

Beraberinde Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan ve ilçe yöneticileriyle birlikte ilk önce Orman İşletme Müdürlüğü’nü ziyaret eden, ardından Ovahamidiye-Okçugöl yol çalışmasını inceleyen, daha sonra Karacabey Ziraat Odası’nda istişarelerde bulunan, Boğaz yolundaki çalışmaları denetleyen ve son olarak da Karacabey Belediyespor’un 2. Lig karşılaşmasını izleyen Bursa Milletvekilleri Çavuşoğlu ile Esgin, Karacabey’in her anlamda yükselen bir değer olduğunu vurguladı.

Karacabey ziyaretleriyle ilgili ortak açıklamalarda bulunan AK Parti Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu ile Mustafa Esgin, şu ifadelere yer verdi: “Orman İşletme Müdürümüz Volkan Andiç’i ziyaret ederek ilçemize yönelik çalışmaları hakkında bilgi aldık.

Milletimiz ile olan gönül bağımızı koparmadan her fırsatta bir araya geliyor, talep ve beklentilerini yerinde ele alıyoruz. Bu kapsamda Karacabey Ovahamidiye Mahallesi’nde bölge muhtarlarımız, mahalle başkanlarımız ve hemşehrilerimizle bir araya geldik. Yapımı devam eden Ovahamidiye-Okçugöl yolunu yerinde inceleyerek bilgi aldık. Süreci yakından takip ediyoruz.

Türkiye’nin ve Bursa’mızın gelecek hedeflerinde stratejik sektör tarımın ve çiftimizin çok önemli bir yeri var. Bu bilinçle hareket ediyoruz. Karacabey Ziraat Odası’nı ziyaret ederek bölgemizin stratejik sektörü tarımdaki hedeflerimizi ve üreticilerimizin beklentilerini konuştuk. Çiftçi ve üreticimizin her zaman yanındayız.

Karacabey’in Yeniköy-Malkara-Kurşunlu sahil şeridi ile Longoz ve Ihlamur Ormanlarına ulaşımın yanı sıra bölgedeki 20 köyümüze ulaşım için stratejik bir öneme sahip Boğaz yolundaki çalışmaları yerinde inceledik. Ekmekçi, Boğaz, Kulakpınar, Taşlık, Akçasusurluk, Bayramdere, Kurşunlu, Kedikaya ve Güngörmez Mahallelerimizdeki muhtarlarımızla bir araya gelerek bölgemizin beklentilerini değerlendirdik.

Son olarak da AK Parti İl Başkanımız Ayhan Salman ve ilçe protokolümüzle birlikte Karacabey Belediyespor’un Tarsus İdman Yurdu karşısında aldığı 3-0’lık galibiyetin mutluluğunu yaşadık. Gururumuz Karacabey Belediyespor’a TFF 1. Lig yolunda başarılar diliyoruz”

Karacabey AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan ise, “TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanımız ve AK Parti Bursa Milletvekilimiz Hakan Çavuşoğlu ile AK Parti Bursa Milletvekilimiz Mustafa Esgin, ilçemizin eksiklileri konusunda ve kalkınması adına her zaman destek veriyorlar ve bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmıyorlar. Karacabey halkı adına teşekkür ederiz.

Ova köylerinden Okçugöl’e kadar uzanan yolumuz önceki dönemlerdeki milletvekillerimiz ile başladı ve devam ediyor. Bakanımız Çavuşoğlu ve vekilimiz Esgin’in katkılarıyla da bitecek. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.

Bakanımız ve vekilimiz Orman Müdürlüğü’nün Karacabey’e getirilmesinde, boğaz yolunun yapılmasında her türlü eksiklerimizde yanımızda oldular. Onlarla gurur duyuyoruz.

Türk-Şeker’in katkılarıyla çiftçilerimizden domates alınarak piyasa regüle edilerek, fiyat korunmuştur. Aynı şekilde kırmızı biberde de çiftçilerimizi yalnız bırakmayan Türk-Şeker’e ve vekillerimize çok teşekkür ediyoruz.

Karacabey’in her anlamda gelişmesi ve hem üreticilerimizin hem vatandaşlarımızın daha refah yaşaması için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Bakanlarımız ve vekillerimizin destekleriyle ilçemizdeki tüm eksiklikler giderilmeye devam edecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Karacabey’imiz ve değerli halkımızın için durmak yok, çalışmaya devam” diye konuştu.