Azerbaycan için destek turu « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Azerbaycan için destek turu

Bu haber 13 Ekim 2020 - 14:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İHH öncülüğünde Bursa ve ilçelerinde Azerbaycan’a haklı mücadelesinde destek amacıyla destek turları düzenlendi. Bu kapsamda Karacabey’de düzenlenen Azerbaycan’a destek turu yoğun yağışa rağmen ilgi gördü. Etkinliğe siyasilerin yanı sıra sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve gönüllüler katıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İHH Karacabey İlçe Temsilcisi Hüseyin Kahraman, “Etkinliğimize yaklaşık 150 araç kayıt yaptırmıştı. Meteorolojinin yoğun yağış ve dolu uyarısı üzerine, birçok araç sahibi araçlarını otoparka çekti. Özellikle program saatine yakın yoğun yağışa rağmen hamdolsun yaklaşık 60 araç ile destek turumuzu düzenledik. M. Fehmi Gerçeker Stadyumu önünde tüm STK’larımızın ve gönüllülerimizin katılımı ile basın açıklamamızı yaparak araçlarımızla ilçemizde destek turumuza gerçekleştirdik” dedi.

Azerbaycan topraklarının işgali son bulmalı

İHH İlçe Temsilcisi Hüseyin Kahraman’ın Azerbaycan’la ilgili basın açıklaması ise şöyle: “Azerbaycan’a yönelik saldırgan tutumunu ve Azerbaycan topraklarını işgalini yıllardır sürdüren Ermenistan, yeniden sivillere yönelik saldırılara başladı. Ermenistan, son saldırılarıyla bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdit olduğunu bir kere daha tüm dünyaya gösterdi. Bizler, her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkânlarımızla Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanındayız.

Bizler dünyanın sessiz kaldığı Ermenistan’ın bu haksız ve hukuksuz saldırıları karşısında Azerbaycanlı kardeşlerimize destek olmaya devam edeceğiz. Dünya kamuoyunun tepkisizliğinden cesaret bulan Ermenistan, hukuk tanımazlığını daha da arttırarak tüm uluslararası teamülleri hiçe sayan saldırılarına sivil yerleşim yerlerini vurarak devam ediyor.

Bursa’da faaliyet gösteren Sivil Toplum kuruluşları olarak, bu saldırılar karşısında Azerbaycan Devleti ve milletinin haklı davasında yanlarında olduğumuzu, Azerbaycan’ın uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarının her platformda destekçisi ve savunucusu ocağımızı buradan bildirmek istiyoruz. Tüm dünya ülkelerini, vicdan sahibi tüm insanları ve ülkemizdeki herkesi işgale ve zulme karşı verdikleri mücadelede kardeş Azerbaycan’ın yanında yer almaya çağırıyoruz”