Şimdi gardaşlık zamanı! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Şimdi gardaşlık zamanı!

Bu haber 06 Ekim 2020 - 14:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa’da, Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına saldırması üzerine başlatılan operasyonlara destek vermek amacıyla düzenlenen çeşitli etkinliklere bir yenisi daha ekleniyor. İHH Karacabey Temsilciliği, Azerbaycan’a destek olmak amacıyla araç turu düzenliyor.

Ermenistan’ın sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine Azerbaycan’ın başlattığı operasyon, Türkiye’nin tüm kesimleri tarafından desteklenirken, Bursa’da Büyükşehir Belediyesi ve bazı ilçe belediyeleri ile Karacabey Belediyesi ile İYİ Parti il ve ilçe teşkilatları da binalarını Azerbaycan bayraklarıyla donatarak Azerbaycan’a destek olmuşlardı.

Şimdi de bir destek ‘Şimdi gardaşlık zamanı’ diyen İHH’dan geldi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan İHH Karacabey Temsilcisi Hüseyin Kahraman, “Can Azerbaycan’ın haklı davasında yanındayız. Kardeşlik ruhuyla gerçekleşecek destek turumuza araçlarınızla katılarak sizde destek olabilirsiniz. Bursa il merkezinde ve ilçelerinde Perşembe günü Azerbaycan’a destek turları düzenlenecek.

Bizde İHH Karacabey Temsilciliği olarak Azerbaycan’a haklı davasında destek olmak için araçlarımızla bir tur düzenliyoruz. 8 Ekim Perşembe günü saat 21.00’de Karacabey Stadyumu önünden başlayacak olan turumuz, Heykel, Ulucami, Sığırönü, Esentepe, Emirsultan ve Ortaokul Caddesi güzergahını izleyerek Yeni Mahalle’de sona erecek. Tüm Karacabeylileri Perşembe akşamı düzenleyeceğimiz Azerbaycan’a destek ‘Şimdi gardaşlık zamanı’ turumuza, araçlarıyla destek olmaya davet ediyoruz” dedi.