Minikler yüz yüze eğitime başladı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Minikler yüz yüze eğitime başladı

Bu haber 22 Eylül 2020 - 11:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ülkemiz genelinde olduğu gibi dün Karacabey’de de okul öncesi (ana sınıfı) ve 1. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başladı.

Yüz yüze eğitimin başlaması sebebiyle İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Anaokulunu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, maske takma ve sosyal mesafe kuralları ile ilgili yılın ilk dersini minik öğrencilerle işledi.

Sürece ilişkin açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “Heyecanla beklediğimiz yüz yüze eğitime seyreltilmiş sınıflarda dün sabah 09.00 itibariyle başlanmıştır. Velisi ile birlikte siperlik ve yıkanabilir maske ile gelen miniklerimizi, süslenen okul bahçesinin kapısında coşkuyla karşıladık ve teslim aldık. Ateş ölçme ve el dezenfektasyon işleminin ardından sınıflarına geçen çocuklarımızla birlikte yüz yüze eğitimi başlatmış olduk.

Okula gelirken taktığı maske ve siperliğini muhafaza kutularına koyan çocuklarımız, Bakanlığımız tarafından okulumuza gönderilen tek kullanımlık maskelerini taktılar. Sınıfta kendi fotoğrafı ile kendine ayrılan masa ve sandalyelerde oturan ve oyunlarına devam eden çocuklarımız, aralarındaki sosyal mesafeye dikkat ettiler ve sonrasında da el yıkama, maske kullanımı, dezenfektan kullanımı, sosyal mesafe ve hasta iken okula gelmeme ile ilgili eğitimler video ve görsellerle desteklenerek yapıldı.

Okulumuzun pandemi sürecine uygun olarak yüz yüze eğitime hazırlanmasına emeği geçen başta Okul Müdürü Mehmet Çifci ve Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alan Şefi Zehra Dağdelen olmak üzere, tüm okul yönetimi ve öğretmenlerimizi tebrik ederim. Pandemi sürecinin sona ermesini umuyor tüm öğrencilerimizle yüz yüze eğitimin başlayacağı günleri sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Ayrıca yüz yüze eğitimin başlaması sebebiyle İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Emel Erken ve Erkan Öztürk de ilçedeki diğer okullara ziyaretler gerçekleştirerek öğrencilerle bir araya geldiler.