Biri bu rezalete dur desin! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Biri bu rezalete dur desin!

Bu haber 21 Eylül 2020 - 14:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey ve Yeniköy’de yaz-kış demeden sıkça yaşanan elektrik kesintileri vatandaşları çileden çıkarıyor. Özellikle aniden yaşanan kesintiler ise tepkiyle karşılanıyor. Bunun yanı sıra, okulların kapalı olması ve uzaktan eğitim sebebiyle online ders gören öğrenciler, söz konusu elektrik kesintilerinden dolayı oldukça mağdur ediliyor. Vatandaşlar, Karacabey’de elektrik kesintilerinin ne zamana sona ereceğini sorguluyor.

Özellikle son haftalarda daha sık yaşanmaya başlayan kesintiler, vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanıyor. Şehrin tüm bölgeleri ile birlikte Yeniköy ve Malkara civarında da habersiz olarak meydana gelen elektrik kesintileri, günlük yaşamı olumsuz yönde etkiliyor.

Yeniköy ve Malkara’da yaz boyunca hemen hemen her sabah erken saatlerde yaşanan kesintiler tatilcileri çileden çıkarmaya yetmezmiş gibi gün boyunca aralıklı olarak yaşan kesintiler ise tepkilere neden oluyor. Son olarak geçtiğimiz Cuma ve Cumartesi günleri gündüz ve Cumartesi gece yarısından sonra 04.30’a kadar süren kesintiler ‘bu kadarına da pes’ dedirtti.

Ayrıca pandemi sebebiyle okulların kapalı olmasından dolayı uzaktan eğitim alan öğrenciler de, elektrik kesintilerinden dolayı mağdur ediliyor. Bu konudaki şikayetlerini dile getiren veliler, “Çocuklarımız online ders görecekleri zamanlarda nedense elektrik kesintileri sebebiyle derslere giremiyor. EBA’yı takip edemiyor. Bu kesintiler neden oluyor, bilgi de verilmiyor. Çocuklarımızın daha fazla mağdur edilmesini istemiyoruz” dedi.

Elektrik kesintilerden dolayı zaman zaman elektrikle çalışan cihazlarının arızalandığını dile getiren işyeri sahipleri de, maddi zarara uğradıklarını belirtiyorlar. Özellikle yağmurlu havalarda meydana gelen elektrik kesintilerinin bir an önce ortadan kaldırılmasını belirten vatandaşlar, habersiz elektrik kesintilerinin en aza indirilmesinin şart olduğunu dile getiriyor.

Karacabey’in adeta kanayan yarası haline gelen yıllardır çare bulunamayan elektrik kesintilerinin ne zaman son bulacağını sorgulayan ilçe halkı, “Elektrik kesildiğinde ‘Yağmur yağdı’ veya ‘Fırtına var’ diye bahane uyduruluyor. Yazın da çalışma yaptıklarını söylüyorlar. Bu kesintileri anlayamıyoruz. Kesintiler yüzünden hiçbir elektronik makinemizin fişini takamıyoruz. Haber verilmeden yapılan kesintiler cihazlarımız bozuyor. Elektrik hatlarının Karacabey’i taşımadığı bir gerçek. Ancak bu sorun yıllardır böyle. Şehrin elektrik şebekesi tamamen değişmeli ama bir türlü değiştirilmedi. Ne zamana kadar böyle devam edecek bilemiyoruz” diye konuşarak derdini dile getirdi.