İlköğretim Haftası kutlandı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

İlköğretim Haftası kutlandı

Bu haber 16 Eylül 2020 - 16:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, beraberindeki idareci ve öğretmenlerle birlikte her yıl Eylül ayının üçüncü haftası kutlanan ‘İlköğretim Haftası’ dolayısıyla Cumhuriyet Alanındaki Atatürk Anıtına çelenk sundu.

İlköğretim Haftası’yla ilgili açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve mükemmelleşme çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. Ancak bu yuvamızda bilinenlerin dışında son zamanlarda Covid-19 salgını nedeniyle yeni alışkanlıklar kazanmak, yeni yöntemler oluşturmak zorunda kaldık.

Bilindiği üzere Bakanlığımız, Covid-19 salgını sebebiyle Bilim Kurulumuzun kararları doğrultusunda 16 Mart 2020 tarihinden sonra öğretmen ve öğrencilerimiz eğitim-öğretime uzaktan eğitim yoluyla devam ettiler ve yeni eğitim ve öğretim yılımıza da 31 Ağustos 2020 tarihi itibariyle uzaktan eğitimle başladık. 21 Eylül itibariyle de okul öncesi ve 1. sınıflar olmak üzere yüz yüze eğitimle öğrencilerimizle buluşmaya başlayacağız.

Çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlamak bizim başlıca görevimizdir. Milli ve manevi değerlere bağlı nesil yetiştirmekte kararlıyız, bu kararlılığımızda okul-aile birliği işbirliğinin önemli olduğunu biliyoruz ve velilerimizin özellikle bu süreçte desteğini çok önemsiyoruz. Çocuklarımızı hep birlikte geleceğe hazırlayıp, yetiştireceğiz.

Bu vesileyle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş, görev başında şehit düşmüş meslektaşlarım ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum. 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı eğitim-öğretim hizmetlerini yürüten bütün personelimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.