İlk dersler uzaktan eğitim ile başladı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

İlk dersler uzaktan eğitim ile başladı

Bu haber 01 Eylül 2020 - 11:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Karacabey’de de 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı ilk dersleri uzaktan eğitim ile başladı. Tüm okullarda başlayan eğitim-öğretim faaliyetleri uzaktan eğitim şeklinde 18 Eylül’e kadar devam edecek.

Öte yandan, EBA’ya ulaşamayan öğrenciler için de EBA Destek Noktası Okullar belirlendi. EBA Destek Noktası, eğitimin uzaktan yapıldığı COVID-19 salgın sürecinde, evinde bilgisayar ve internet imkanı bulunmayan öğrencilerin EBA’ya erişimini sağlamak için okul/kurumlarda oluşturulan alanlardır.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “Evinde internete erişemeyen öğrenciler okul idareleri tarafından tespit edilmiş olup, toplamda 51 okulumuz EBA Destek Noktası olarak belirlenmiş ve bu okullardaki EBA’ya ulaşım sağlayabilecek toplamda 453 etkileşimli tahta/bilgisayar hazır hale getirilmiştir. Taşımalı eğitim yapılan 18 okulumuz da EBA Destek Noktası olarak belirlenmiş olup, bu okullarımızın bulunduğu mahalleler dışındaki mahallelerden bu okullarımıza taşınan mahallelerdeki öğrencilerimiz için de muhtarın hijyen koşullarını sağlaması koşuluyla, köy odası, cami vb. yerlere geçici olarak bilgisayar ulaştırılmış ve EBA Destek Noktası oluşturulmuştur.

Ayrıca okul kapasitelerinin yeterli olmaması durumunda kendi okullarında bu hizmetten faydalanamayan öğrencilerimiz için Şht. Yzb. Atilla Savaş Acarca Ortaokulu tüm okullarımıza hizmet verecek şekilde EBA Destek Noktası olarak belirlenmiştir.

Öğrencilerin EBA Destek Noktasından hangi saatlerde yararlanacağı, sınıf seviyelerine uygun, birbirleriyle çakışmayacak ve yığılma olmayacak şekilde planlanmıştır. Öğrencilerin bilgisayar kullanım süreleri, bir canlı ders süresinden az olmamak kaydıyla en fazla 2 saat olabilecektir” dedi.

Dingin, “Bu eğitim-öğretim yılını diğer yıllardan farklı olarak uzaktan eğitimle hep birlikte açmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her şeyden önce tüm idareci, öğretmen, personel, öğrenci ve velilerimize hayırlı uğurlu olsun. Önceki yıllardan farklı olarak bu eğitim-öğretim yılı korona salgını tedbirleri altında gerçekleştirilecektir. Amacımız 21 Eylül 2020 tarihinde yüz yüze eğitim başladığında her yönüyle okul ve kurumlarımızı yüz yüze eğitim için hazır hale getirerek tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizin hijyen kaygılarını ortadan kaldırmaktır” şeklinde konuştu.