Eğitim ve öğretim yılı mesleki çalışmalarla başladı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Eğitim ve öğretim yılı mesleki çalışmalarla başladı

Bu haber 28 Ağustos 2020 - 14:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılının, 24 Ağustos 2020 tarihinde öğretmenlerin Mesleki Çalışma Dönemi ile başladığı ve 18 Eylül 2020 tarihine kadar Uzaktan Eğitim çalışmaları ile devam edeceği açıklandı.

Bu kapsamda, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Şube Müdürleri Hikmet Ulga, Emel Erken ve Erkan Öztürk ile birlikte mesleki çalışmalardaki öğretmenleri okullarında ziyaret etti.

Ziyarette, ilçe genelindeki pek çok okulda çalışmalara katılan öğretmenlerin yeni eğitim öğretim yılı mesleki çalışma döneminin sağlıklı ve verimli bir şekilde geçmesi temennilerinde bulunuldu.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının Covid-19 koruma tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen mesleki çalışmalar, eğitimlere katılan tüm yönetici, öğretmen ve personelin ateş ölçümleri yapılarak, sosyal mesafe kuralına uygun olarak maske ve dezenfektan kullanılarak gerçekleştiriliyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “2020-2021 Eğitim Öğretim yılına 24 Ağustos 2020 tarihi itibariyle mesleki çalışmalarla başlamış bulunuyoruz. Bu eğitim-öğretim yılı her şeyden önce tüm idareci, öğretmen, personel, öğrenci ve velilerimize hayırlı uğurlu olsun. Önceki yıllardan farklı olarak bu eğitim-öğretim yılı korona salgını tedbirleri altında gerçekleştirilecektir. Tüm okul ve kurumlarımızdaki hem mesleki çalışmaları yerinde görerek katkı sağlamak hem de okul ve kurumlarda salgın nedeniyle alınacak tedbirleri gözden geçirmek için Şube Müdürlerimizle birlikte bu hafta boyunca alanda olacağız. Amacımız 21 Eylül 2020 tarihinde yüz yüze eğitim başladığında her yönüyle okul ve kurumlarımızı hazır hale getirerek tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizin hijyen kaygılarını ortadan kaldırmaktır” dedi.