Müdürler uzaktan eğitim öncesi toplandı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Müdürler uzaktan eğitim öncesi toplandı

Bu haber 24 Ağustos 2020 - 12:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de 2020-2021 eğitim öğretim yılı okul müdürleri toplantısı, Atatürk İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya, Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Milli Eğitim Şube Müdürleri ile okul ve kurum müdürleri katıldı.

Toplantı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin başkanlığında korona önlemleri altında Atatürk İlkokulu Konferans Salonunda yapıldı. Toplantıda, okul ve kurumların 2020-2021 eğitim öğretim yılına hazırlık çalışmaları gözden geçirilirken, 24-30 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılacak olan mesleki çalışmaların gündemi ve ayrıntıları görüşüldü. 31 Ağustos 2020 tarihinde başlayacak olan “Uzaktan Eğitim” sürecinde dikkat edilmesi gereken konular da yine ayrıntılı bir şekilde görüşüldü ve belirlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, ‘Okul-Öğretmen-Veli’nin çok güçlü bir iletişim bağı ile bağlı olması gerektiğini vurgulayarak, başarının ancak böyle sağlanacağını söyledi. Tüm öğretmenlerden özveri ile çalışmalarını isteyen Dingin, geçen yıl ikinci dönem yapılan Uzaktan Eğitim’de Bursa İlçeleri arasındaki Karacabey’in başarısından da bahsederek, öğretmenlere teşekkür etti. Dingin, yine önümüzdeki dönemde de ulaşılamamış tek bir öğrencinin bile kalmaması gerektiğini, tüm öğrencilerle titizlikle ilgilenilmesi gerektiğini, yüzyüze eğitim başlayınca tüm öğrencilerin hazır olmaları gerektiğini belirtti.

Toplantının devamında okul ve kurumlarda salgın nedeniyle alınacak tedbirler gözden geçirildi. Okullarda salgınla ilgili öğrenci ve öğretmen sağlığına yönelik tüm tedbirlerin titizlikle alınması gerektiğine vurgu yapılırken, bu konuda tüm okullara destek verileceği de belirtildi. Okulların tamamının “Okulum Temiz Belgesi” alması için çalışmalar yürütülmesi kararlaştırılırken, bu yönde çalışma ekipleri oluşturuldu.