Temassız el dezenfektasyon cihazı ürettiler « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Temassız el dezenfektasyon cihazı ürettiler

Bu haber 20 Temmuz 2020 - 12:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, koronavirüs sürecinde sensörlü temassız el dezenfektasyon cihazı üretimine başladı.

Okul Müdürü Hikmet Tetik, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Dünya’yı saran koronavirüsün yayılmaması ve gerekli tedbirlerin alınması adına, okullarımızda ve diğer bütün kurumlarımızda kullanılmak üzere okul idaresi olarak endüstriyel otomasyon alanı öğretmenlerimizle birlikte temassız el dezenfektasyon cihazının üretimine başladık. Okulumuz döner sermayesinde satışı yapılacak olan ve düşük maliyetle planlanan dezenfektan cihazının taşınabilir elektrikli veya şarjlı modelini de istenildiğinde üretimi yapılabilecektir” dedi.

Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin de, okul idaresi ve öğretmenleri tebrik ederek, “Salgınla mücadele noktasında her gün çalışarak daha ne yapabiliriz sorusunu soruyoruz. Meslek Liselerindeki öğretmen ve öğrencilerimiz bu sorunun cevabını çok çalışarak vermeye devam ediyor. Son olarak geliştirdikleri sensörlü el dezenfektan cihazıyla sahaya indiler. Okulumuzun, idareci, öğretmen ve öğrencilerini kutluyorum” şeklinde konuştu.