Karabatı’dan itfaiye tepkisi! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Karabatı’dan itfaiye tepkisi!

Bu haber 10 Temmuz 2020 - 11:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Saadet Mahallesi’nde önceki gece 1 barakada çıkan yangın sebebiyle 2 ev ve 1 iş yeri kullanılamaz hale gelmiş, vatandaşlar, olay yerine gelen ilk itfaiyenin tankerinde su bulunmadığını iddia edip, ekiplerin de yetersiz kaldığını ileri sürmüştü.

Yaşanan bu gelişmeler sonrasında açıklamada bulunan İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanı Fatih Karabatı, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’a seslendi.

Karabatı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “İlçemiz Saadet Mahallesi’nde önceki gece saat 02.30 sıralarında nedeni belli olmayan sebeple çıkan yangın felaketini, Saadet Mahallesi Muhtarı Hüseyin Üzer ile olay yerinde inceledim.

Mahallede tek başına yaşayan 80 yaşındaki yaşlı vatandaşımızın evinde başlayan yangında, itfaiye ekibinin olay yerine gelmesi, fakat su tankerlerinde yeterli suyun olmaması ve rüzgarında etkisi ile yangın konutlara ve bir dükkana sıçramıştır. Yangın maalesef ki birçok ev sahibinin mağdur olmasına sebep olmuştur. Bu yaşanan üzücü durumda tek teselli kaynağımız can kaybının olmamasıdır.

Mahalle halkı ile yaptığımız görüşmeler bizleri adeta dehşete düşürmüştür. Seçim meydanlarında ‘Güzellikler Şehri’ diyerek slogan attığınız ilçemizde maalesef ki iki itfaiye aracı bulunmakta ve yetersiz kalmaktadır. Gelen ekibin ne kadar hazırlıksız olduğu gözler önündedir. Karacabey hiç rüzgarı dinmeyen bir ilçedir. Nasıl olurda su tankerleri boş araçlar olay yerine gönderilir. İlk gelen ekip donanımlı olsaydı bu yangın etrafa sıçramadan söndürülebilinirdi.

Yaşanan bu üzücü olaydan sonra İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanlığı olarak şu soru geliyor akıllara. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a, Belediye Başkanımız Ali Özkan’a sesleniyoruz; ‘Güzellikler Şehri Karacabey’ diye slogan attığınız ilçemizde itfaiye bu kadar mı önem arz etmiyor. Mahalle sakinleri yangına kendi müdahale edemese mahalle kül olacaktı. Karacabey halkının malı ve canı bu kadar ucuz ve değersiz mi?”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.