Korona ile mücadelede denetimler sıklaştırıldı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Korona ile mücadelede denetimler sıklaştırıldı

Karacabey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Covid-19 tedbirleri kapsamında ilçe çapında denetimlerini sürdürüyor.

Bu haber 09 Temmuz 2020 - 11:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçe çapında denetimlerini sıklaştırdı.

Karacabey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından, ilçede faaliyet gösteren ticari taksiler, pazar yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, camiler, lokantalar, restoranlar, kafeler, kahvehaneler, kıraathaneler, internet kafeler, berber ve kuaförler, güzellik merkezleri, alışveriş merkezleri, parklar, hamamlar gibi yerlere yönelik polis eşliğinde yapılan denetimlerin, önümüzdeki günlerde de süreceği ifade edildi.

Karacabey’in dört bir yanında eş zamanlı gerçekleştirilen denetimlerde, Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 282 maddesince idari para cezası ve aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılabileceği ve adli işlem başlatılabileceği belirtildi.

Özkan’dan ‘kurallara uyalım’ çağrısı

Belediye Başkanı Ali Özkan da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kontrollü sosyal hayat döneminde salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarına dikkat etmeliyiz. Halkımızın sağlığını önemsemeyen işletme ve şahıslara yönelik tedbir ve denetimler sıklaştırıldı. Bu kapsamda, vatandaşlarımızdan kişisel ve toplumsal sağlığımızla ilgili tedbirlere dikkat etmelerini bekliyorum. Bu virüsü hep birlikte mücadele ederek ortadan kaldıracağız. O yüzden, gerekli kurallara ve tedbirlere uyalım” çağrısında bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.