5 milyonluk binayı 2,5 milyona mal etti! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

5 milyonluk binayı 2,5 milyona mal etti!

KTSO Başkanı Naci Güncü, Karacabey eğitimine kazandırdıkları Mesleki Eğitim Merkezi için gece gündüz demeden çalıştı. Yeri geldi müteahhit oldu, yeri geldi satın almacı ama sonunda 5 milyon liraya mal olacak binayı hayırseverlerinde desteğiyle 2,5 milyon liraya mal ederek büyük bir başarıya imza attı.

Bu haber 19 Haziran 2020 - 17:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa Valiliği, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) arasında imzalanan “Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi” binası yapımı protokolü ile hayat geçen projede sona gelindi.

Bugün konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen KTSO Başkanı Naci Güncü, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ile Uludağ Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen Karacabey Sempozyumunun en önemli sonuçlarından birisi de, ilçemize yeni gelen yatırımlar ve otoyol projesi ile cazibe merkezi haline gelen Karacabey’de uzman işgücüne olan ihtiyacının her geçen gün daha da artmasıydı.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası olarak yapımını üstlendiğimiz projeye, başta Karacabey Kaymakamlığımız, Karacabey Belediyemiz ve Bursa Vergi Daire Başkanlığı olmak üzere hayırsever üyelerimiz, projede yer alan mimarlar, mühendisler, taşeronlar ve inşaat ustalarımız katkı sundular. Mimarlar ve mühendislerimiz ücretsiz iş yaptılar. Tüccarımız ve esnafımız bu hayırlı işe maliyetine yakın fiyatlarla malzeme ve hizmet tedarikinde bulundular. KDV İstisnası ile birlikte yapım müteahhidi olmadan, maliyetinin yarısına proje tamamlanmış oldu. Kurumlarımıza ve hayırsever üyelerimize, inşaat sürecinde emeği geçen, katkı sunan tüm paydaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Karacabey Sanayi Sitesi içerinde mülkiyeti Hazineye ait olan ve Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilen 2.824 m² taşınmaz üzerine 2.135 m² kapalı alan olarak inşa edilen Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi’nde 11 dersliğin yanı sıra atölyeler, idare odaları, sosyal yaşam alanları ve 300 kişilik modern bir konferans salonu yer alıyor.

Sonbaharda yapılacak açılış ile hizmete girecek olan Mesleki Eğitim Merkezi, sanayi sitesi esnafımıza, üyelerimize, fabrikalarımıza, ilçemiz esnafına katkı sunacak. Eğitimler, toplantılar, seminerler, Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınavları, çıraklık ve ustalık sınav ve eğitimleri, modern imkânlarla donatılmış konferans salonu ve atölyelerde yapılacak. Eğitim camiamız ile üyelerimizin ve esnaflarımızın aynı payda buluştuğu ve etkileşim içerisinde olacağı bir ortamda faaliyetlerin katma değeri artacak, nitelikli işgücü ile ilçe ekonomimize katkı sunulacak” dedi.

Başkan Güncü açıklamasında ayrıca, Mesleki Eğitim Merkezinde yer alan Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası irtibat ofisinde KOSGEB Temsilciliği ve İŞKUR Temsilciliği faaliyetlerinin de yürütüleceğini belirterek, Eğitim-Sanayi işbirliğinin yüksek seviyede olacağını sözlerine ekledi.

Toplantının ardından basın mensuplarına KTSO Mesleki Eğitim Merkezi binasını gezdirerek detaylı bilgiler veren Başkan Naci Güncü, 5 milyon liraya mal olması gereken binayı, hayırseverlerin de desteğiyle 2,5 milyon liraya mal ettiklerini söyledi.

Alper TUNALI

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.