‘Yeşil koridor’ bölgenin gözdesi olacak « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

‘Yeşil koridor’ bölgenin gözdesi olacak

Karacabey’in turizm potansiyeline vurgu yapan ve her fırsatta bunun önemine değinen Belediye Başkanı Ali Özkan, pandemi süreci sonrası vatandaşların değişen tatil alışkanlıklarını da dikkate alarak, ilçede günübirlik faaliyetlerin yapılabileceği alternatif rotalar için kolları sıvadı.

Bu haber 18 Haziran 2020 - 17:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, önceki gün ilçenin kırsal mahallerinden Şahmelek’te, Muhtar Recep Özen ile birlikte incelemelerde bulundu.

Başkan Özkan, “Geçmiş yıllarda mahalle halkı tarafından ekilen ve koruma altına alınan ormanlık alan, şu anda mesire alanı olarak kullanılıyor ve son zamanlarda vatandaşlarımızın yoğun ilgisini görüyor. Bildiğiniz gibi küresel pandemi ile tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de mücadele sürüyor. Bu süreçte, ilçemizdeki ve çevre ilçelerimizdeki vatandaşlarımız, daha sakin ve doğal alanları tercih ediyor. Karacabey, doğal güzellikler anlamında çok zengin bir ilçe. Bizde önce bu güzellikleri kendimiz keşfetmeye, tanımaya, daha sonra vatandaşlarımıza tanıtmaya, aktarmaya çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde, küçük dokunuşlarla burası çok daha güzel ve kullanışlı bir mesire alanı haline gelecek. Ve böylece vatandaşlarımızın bu doğa harikasından istifade etmesi sağlanacaktır” dedi.

Mahalleye gelen ziyaretçi çoğaldı

Muhtar Recep Özen ise yaptığı açıklamada, “Korona sürecinden sonra mahallemize gelen misafirlerimiz bir hayli çoğaldı. Genelde çocuklu aileler ilgi gösteriyor. Buradaki büyük bir ormanlık alanımız, dedelerimizden bize miras kalmıştı. Özellikle buraya gelenler çok beğeniyorlar. Bizlerde elimizden geldiğince, gelen misafirlerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Belediyemize müracaat ettik. Çeşitli yerlere masa koyduk. Onarımlar yaptık. Çeşmemizi kullanılabilir hale getirdik. Çöp konteynırı koyduk. Zaman içerisinde vatandaşlarımıza daha pratik çözümler nasıl sunacağımızı belirleyip, belediyemizle diyalog halinde vatandaşlarımızın ihtiyacına cevap vermeye çalışacağız” diye konuştu.

‘Yeşil koridor’ bölgenin gözdesi olacak

Öte yandan Başkan Özkan, Şahmelek Mahallesi ziyareti sırasında, yıllar önce zirveye kurulan radar üssüne giden güzergahta, mahalle sakinlerince döşenen parke taşlı yolu da inceledi.

Başkan Özkan, özellikle yürüyüş için manzarası, koşulları ve iklimiyle bölgenin çok uygun bir rota olduğuna vurgu yaparak, ‘yeşil koridor’ olarak adlandırılan bu güzergâhın hem üzerinde açan dağ çiçekleri hem ormanlık alanı hem de serin ve tertemiz havası ile yürüyüş yapacak olanların büyük keyif alacağı bir yer olduğuna değinerek, bu yerlerle ilgili çalışmaların olacağını kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.