Karacabey’de E-KARNE heyecanı! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Karacabey’de E-KARNE heyecanı!

Bu haber 18 Haziran 2020 - 16:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye genelinde yaklaşık 18 milyon, Bursa’da 600 bin ve Karacabey’de de 14 bine yakın öğrenci için 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı yarın sona eriyor.

Koronavirüs yüzünden 3 aydır öğrencilerin okullarına gidememesi sonucu uzaktan eğitimle tamamlanan eğitim ve öğretim yılı hakkında açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “Değerli meslektaşlarım, kıymetli veliler ve geleceğimizin teminatı sevgili öğrenciler” diyerek başladığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

19 Haziran 2020 Cuma günü 2019-2020 Eğitim Öğretim yılını tamamlamış olacağız. Bu karne günümüz diğer karne günlerimizden farklı olarak, öğretmenlerimiz öğrencilerimizin gözüne bakarak karnelerini teslim edemeyecek. Bir taraftan bunun burukluğunu yaşarken diğer taraftan yeni tip koronavirüs salgınını sürecinde Bakanlığımızın da uygulamalarıyla çok başarılı bir uzaktan eğitim süreci geçirdik. Bu süreçte özveri gösteren tüm okul yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum.

Tüm çocuklarımızın okula gidip de karne alması için orada bulunmalarının doğru olmadığını biliyoruz. Bu sebeple Bakanlığımızın da talimatları doğrultusunda okul öncesi sınıflarımızdan lise seviyesine kadar tüm öğrencilerimiz karnelerine elektronik ortamda ulaşabilecektir.

Lise seviyesindeki öğrencilerimiz ise karnelerini ve mezun olacak durumda olan öğrencilerimiz de diplomalarını, okullarda yığılma ve yoğunluk oluşmadan, Okul Müdürlüklerimizce yapılacak planlama çerçevesinde belirli gün ve haftalara yayılacak şekilde randevulu olarak okullarından alabileceklerdir.

Sınav hazırlıkları tamam

Ayrıca 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak olan Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav için tüm hazırlıklarımız ve önlemlerimiz yoğun bir şekilde alınmış olup, öğrencilerimiz için dezenfektan, maske ve hijyen anlamında tüm okullarımız sınava hazırdır. Öğrencilerimizin sınava gelirken Kimliklerini, 2 kalem ve silgilerini yanlarında getirmeleri yeterlidir. Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Mutlu ve sağlıklı bir tatil dönemi diliyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.