Kimsenin sağlığımızı hiçe sayma hakkı yok « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Kimsenin sağlığımızı hiçe sayma hakkı yok

Bu haber 05 Haziran 2020 - 13:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kestel Yenimahalle’de yaptığı ve içerisinde yürüyüş alanları, çocuk oyun alanı, amfi tiyatronun da bulunduğu Botanik Parkı’na baz istasyonu kurulması için izin verilmesi bölge halkının tepkisini çekti.

Temeli, ‘reklam panosu yapılacak’, ‘kanalizasyon çalışması yapıyoruz’ diyerek kazılan yerin baz istasyonu projesi olduğu ortaya çıkınca mahallelinin gösterdiği sert tepki üzerine çalışmalara ara verilmişti. Park alanının son ziyaretçisi ise CHP İl Başkanı İsmet Karaca oldu.

İl Yönetim Kurulu Üyesi Cevat Asa, Büyükşehir Belediye Meclis Sözcüsü Osman Ayradilli ve CHP Kestel İlçe Başkanı Hatice Doğan ile parkta incelemelerde bulunan CHP İl Başkanı İsmet Karaca, bu parkta 4 ay önce de baz istasyonu kurma girişimi olduğunu ve tepkiler üzerine durdurulduğunu hatırlatarak, “Kimse sağlığımızı hiçe sayma hakkına sahip değil. Kestel halkı burada baz istasyonu istemiyor. Baz istasyonu, yerleşimin dışında da yapılabilir. Bu haklı taleplerinde sonuna kadar Kestellilerin yanındayız” dedi.

Bursa kamuoyu bu sorulara cevap bekliyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin birçok noktaya baz istasyonu için ‘yer seçim belgesi’ verdiğinin konuşulduğunu vurgulayan Karaca şunları söyledi: “Kaç adet baz istasyonuna olumlu görüş verilmiştir? Bu baz istasyonlarının yıllık kiralama bedelleri nedir? GSM şirketleri tarafından talep edilen baz istasyonu kurulum noktalarında bulunan ilçe belediyelerinin imar planı ve ruhsat süreçlerinin işletilmesi dikkate alındı mı? Bu soruların cevabını merak ediyoruz”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.