TOKİ sakinleri çözüm bekliyor! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

TOKİ sakinleri çözüm bekliyor!

Bu haber 02 Haziran 2020 - 11:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey TOKİ’lerde oturan vatandaşların, borçlarının ertelenmesini talep ettikleri BUSKİ’den olumsuz cevap geldiği belirtildi.

BUSKİ’den gelen olumsuz cevaba tepki gösteren İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanı Fatih Karabatı, Karacabey Belediyesi’nin TOKİ’de yaşanan sorunun çözüm noktasında sessiz kaldığını söyledi.

Başkan Karabatı, TOKİ’deki sorunların çözümünün Belediye Başkanı Ali Özkan’ın seçim vaatleri arasında yer aldığını iddia ederek, sorunun giderilmesi için Karacabey Belediyesi ve BUSKİ’ye çağrıda bulundu.

Fatih Karabatı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, seçim vaatlerinde ‘Amacımız benzersiz bir kent oluşturmak’ diyerek yola çıktı. Fakat seçimlerde verdiği sözlerin maalesef yerine getirmediğini ve Karacabey’deki birçok sorunun giderilmediğini görmekteyiz.

Bu sözlerden biri de TOKİ’de yaşanan sorundu. TOKİ sakinleri ile yapılan görüşmelerde, bu borcun silinmesi için çalışmalar yapacağı belirtilmiş, bunun üzerine TOKİ Yönetimi, 14.05.2020 tarihinde Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Müdürlüğüne ilgili dilekçe sunarak, TOKİ evlerinin 177.930,44 TL olan borcun silinmesi veya faiz işlemeden bir yıl ertelenmesini arz etmişlerdir.

Buna istinaden, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden gelen cevapta ise bu borcun silinmesinin mümkün olmadığı gibi 177.930,44 TL olan borcun 5 ay içinde ödenmemesi halinde işlem eski haline dönüştürülerek 1.791,466,49 TL tahsil edileceği belirtilmiştir.

Bizde İYİ Parti olarak şu soruyu sormak istiyoruz. Seçim çalışmalarınızda verdiğiniz sözlerden biri olan  TOKİ’lerdeki su sorunu ile ilgili bütün dünyanın savaş verdiği koronavirüsle mücadele edilen süreçte insanlarımızın iş ve aş için zorluklar yaşadığı dönemde belediye olarak vatandaşlarımızın mağdur durumda bırakılması etik midir?

İYİ Parti olarak, Karacabey Belediyesi ve BUSKİ Müdürlüğünü göreve davet ediyoruz. TOKİ sakinlerinin bu mağduriyetinin bir an önce giderilmesini istemekteyiz”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.