Kaymakam hariç herkese teşekkür! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Kaymakam hariç herkese teşekkür!

Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, mevsimlik tarım işçilerinin ilçeye getirilmesinde büyük pay sahibi olan kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Bu haber 29 Mayıs 2020 - 8:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, mevsimlik tarım işçilerinin ilçeye getirilmesinde büyük pay sahibi olan kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. Erdem’in, Vali’den Jandarma Komutanına, Emniyet Müdüründen Orman Müdürüne kadar herkese ettiği teşekkürü İlçe Kaymakamı Yusuf Gökhan Yolcu’ya etmemesi ise, “Herhalde kaymakam bey teşekkürü hak edecek bir şey yapmadı” yorumunun yapılmasına neden oldu.

Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, pandemi sürecinde mevsimlik tarım işçilerinin ilçeye gelmesinde özverili davranan ve üretime katkıda bulunan kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini iletti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Erdem, bu salgın krizi döneminde sağlık ve gıdanın öneminin bir kez daha ortaya çıktığını söyledi.

Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Koronavirüs sürecinde mevsimlik tarım işçilerimizin ilçeye getirilmesinde en başta hızlı hareket eden çiftçilerimize, yine aynı hızla hareket eden dayıbaşılarına teşekkür ediyorum. Yine bu zorlu dönemde koordineli olarak hareket ettiğimiz Bursa Valimiz Yakup Canbolat ve çalışma arkadaşlarına, Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül ve çalışma arkadaşlarına, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Şube Müdürü Esra Uzun’a, Karacabey İlçe Sağlık Müdürü Dr. Volkan Çiğdem’e, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Arif Kadri Balcı ve tüm sağlık personeline, BUSKİ Karacabey Müdürü Hakan Kaya’ya, olağanüstü çalışmalarda bulunan Karacabey İlçe Tarım ve Orman Müdürümüz Cemer Erken ile mesai arkadaşlarına, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Murat Uyanık ve tüm personeline, İlçe Emniyet Müdürümüz Sakıp Yalta’ya ve emniyet güçlerine, her daim yanımda olan Karacabey Ziraat Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerime ve saygıdeğer muhtarlarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Hepimizin bildiği gibi Karacabey’imiz tarım kenti. Yıllardır ülkemizin tarım ambarı olan ilçemiz üretimine katkı sağlayan kurum ve kuruluşlarımız, bizlere büyük kolaylık sağladı. Tarım işçileri gelmeseydi ilçemizde üretim adına zorlu günler yaşanırdı. Bu salgın sürecinde en çok endişe duyduğumuz konuların başında mevsimlik tarım işçilerinin bölgemize gelmemesiydi. Yaklaşık 6 bin mevsimlik tarım işçilerimizle elele vererek ekimlerimizi yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Ve yine halkımıza en kaliteli mahsulleri tarladan sofralara getireceğiz”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.